Komenda Powiatowa Policji w Łowiczu

Aktualności

Na skróty

Zobacz SPOT
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Dzielnicowy bliżej nas
Fotoprzestroga
Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą
Służba Cywilna

Najczęściej czytane

 1. Uroczyste obchody Święta Policji w Łowiczu

  20 lipca 2016 roku na dziedzińcu Muzeum w Łowiczu odbyły się uroczyste obchody Święta Policji.

 2. "Sezon na zaginięcia"- grzybiarzu zabierz ze sobą telefon

  Wrzesień to sezon wysypu grzybów, zatem amatorów grzybobrania nie brakuje. Niestety wraz z tym mogą nasilić się zgłoszenia dotyczące zaginięć grzybiarzy. Doświadczenia z ubiegłego sezonu pokazują jednoznacznie, że wiele osób w sposób nieprzemyślany wybiera się do lasu.

 3. Policja przygotowana do zapewnienia bezpieczeństwa nad akwenami

  W ubiegłym roku na terenie województwa łódzkiego utonęło 30 osób. Policjanci przypominają o podstawowych zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą. I Przestrzeganie tych reguł pozwoli uniknąć wielu tragedii. Nad Zalewem Sulejowskim i Jeziorsko służbę pełnić będą funkcjonariusze tzw.. policji wodnej. Pamiętajmy , że alkohol i brawura nie sprzyja bezpiecznemu wypoczynkowi.

 4. II konferencja "Młody bezpieczny kierowca" w Łowiczu

  30 września 2019 roku w Łowiczu odbyła się konferencja adresowana do młodzieży, której inicjatorem była Komenda Powiatowa Policji w Łowiczu. Konferencja skupiła prawie 300 uczniów szkół ponadgimnazjalnych - przyszłych kierowców i osób, które niebawem nabędą uprawnienia do kierowania. Celem tego przedsięwzięcia jest dotarcie do wyobraźni młodych ludzi aby na drodze zachowywali się odpowiedzialnie i by na drogach było bezpieczniej.

 5. Wpadł z narkotykami

  Policjanci z Wydziału Kryminalnego łowickiej policji pełniąc służbę ponadnormatywną zatrzymali na terenie Łowicza 27-latka, który miał przy sobie ponad 11 gramów amfetaminy. Grozi mu kara do 3 lat więzienia.

 6. W Nieborowie zginął rowerzysta

  Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło 12 października 2019 roku około godziny 12:50 w Nieborowie na al. Legionów Polskich. Apelujemy o szczególną ostrożność na drodze!

 7. Dzielnicowi zatrzymali poszukiwanego

  Łowiccy dzielnicowi zatrzymali poszukiwanego przez Sąd Rejonowy w Łowiczu 22-latka do odbycia kary pozbawienia wolności. Dodatkowo okazało się, że posiada amfetaminę. Grozi mu teraz do 3 lat pozbawienia wolności.

 8. Wkrótce wybory do Sejmu i Senatu

  13 października 2019 roku odbędą się wybory do Parlamentu . Policjanci na terenie całego kraju prowadzić będą wzmożone działania polegające głównie na zapewnieniu bezpieczeństwa i porządku publicznego m.in. w rejonach działania obwodowych komisji wyborczych. Celem policyjnych działań podczas wyborów jest głównie ochrona obwodowych komisji wyborczych przed i w trakcie głosowania oraz do czasu zliczenia głosów, niedopuszczenie do zakłócenia porządku publicznego związanego z wyborami, czuwanie nad bezpieczeństwem i porządkiem w ruchu drogowym w związku z prowadzonymi działaniami w zakresie zabezpieczenia wyborów. Przed wyborami oraz do czasu ich zakończenia należy pamiętać szczególnie o przestrzeganiu przepisów prawa mogących stanowić element naruszeń porządku prawnego w związku z wyborami. Każdorazowe naruszenie przepisów będzie stanowczo egzekwowane przez policjantów.

 9. Policjant po służbie zatrzymał złodzieja

  Policjant z Komendy Powiatowej Policji w Łowiczu, będąc w czasie wolnym od służby zatrzymał sklepowego złodzieja. Młody mężczyzna został ukarany, a towar powrócił na sklepowe półki.

 10. Ponad 2,5 promila za kierownicą ursusa i z zakazem

  Dzielnicowi z Łowicza zatrzymali 66-latka, który wsiadł za kierownicę ciągnika rolniczego mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie i sądowy zakaz.

Linki

TAGI