"Seniorze nie daj się oszukać" - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Łowiczu

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

"Seniorze nie daj się oszukać"

W trosce o bezpieczeństwo osób starszych, łowiccy dzielnicowi przeprowadzili akcję profilaktyczną "Seniorze nie daj się oszukać"

W trosce o bezpieczeństwo osób starszych łowiccy dzielnicowi przeprowadzili akcję profilaktyczną ukierunkowaną na bezpieczeństwo seniorów. 25 stycznia w piątkowe przedpołudnie pojawili się na łowickich osiedlach Kostka i Dąbrowskiego. Dzielnicowi informowali przechodniów o metodach, jakimi posługują się oszuści, aby "naciągnąć" osoby starsze. To właśnie najczęściej seniorzy mogą stać się ofiarami oszustów. Często przez swoją ufność  i nieuwagę, częściej  są narażeni na działania przestępcze bezwzględnych naciągaczy, którzy nie zważają nawet na widoczną chorobę okradanej osoby czy wiek. Stróże prawa przestrzegali również przed "domokrążcami", którzy pukają do mieszkań, oferując różne towary lub usługi, a ich celem jest  kradzież pieniędzy lub kosztowności. Apelowali przy tym o ostrożność i rozwagę. Pomysłowość oszustów nie zna granic, wymyślają coraz to nowsze metody oszustw. Stąd działania profilaktyczne łowickich mundurowych, ukierunkowane na zapobieganie takim zdarzeniom na naszym terenie. Policjanci rozdawali ulotki informacyjne lub pozostawiali je w skrzynkach pocztowych i na tablicach ogłoszeń. Ponieważ świadomość występujących zagrożeń zmniejsza ryzyko stania się ofiarą przestępstw, warto rozmawiać i przestrzegać przed bezwzględnymi oszustami, tym bardziej, że osoby starsze tracą niejednokrotnie oszczędności całego życia.

Przekażmy tę wiedzę starszym i samotnie mieszkającym, aby byli czujni!. W sytuacjach zagrożenia prosimy o kontakt z Policją. Dzwońmy pod numer 112.