Strona główna arrow Aktualności
sobota, 23 sierpień 2014
 
 
praca
Aktualności


Śmiertelny wypadek
środa, 17 luty 2010
Łowiccy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło 17 lutego o godzinie 17.20 w Domaniewicach na ulicy Głównej w powiecie łowickim. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący ciągnikiem siodłowym marki Man 39-letni obywatel Białorusi podczas zawracania najechał na pieszego. W wyniku odniesionych obrażeń 54-letni mieszkaniec Głowna zmarł. Kierowca ciężarówki był trzeźwy.
 
Nietrzeźwy złamał sądowy zakaz
środa, 10 luty 2010
9 lutego o godzinie 15-tej na ulicy Bonifraterskiej w Łowiczu policjanci zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę. Od mężczyzny czuć było silną woń alkoholu.  Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. 50-letni mieszkaniec Łowicza miał w organizmie ponad 1,2 promila alkoholu. Ponadto okazało się, że rowerzysta nie zastosował się do zakazu kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi i rowerami, który orzekł Sąd Rejonowy w Łowiczu. Teraz odpowie przed sądem za jazdę  w stanie nietrzeźwości oraz niestosowanie się do wyroków sądowych.
 
Podsumowanie 2009 roku
środa, 10 luty 2010
10 lutego w Komendzie Powiatowej Policji w Łowiczu odbyła się roczna odprawa, na której podsumowane zostały wyniki osiągnięte przez łowicką policję w minionym roku. Podczas odprawy naczelnicy poszczególnych wydziałów omówili pracę podległych funkcjonariuszy. Odprawę przeprowadził  Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi inspektor Zdzisław Stopczyk.

                Image

W odprawie uczestniczyli: władze miasta i powiatu w osobie Burmistrza i Starosty, Zastępca Prokuratora Rejonowego w Łowiczu, Komendant Państwowej Straży Pożarnej oraz kadra kierownicza łowickiej policji.
Narada służbowa podumowała pracę łowickiej policji w 2009 roku. 

               Image

 
Ferie tuż tuż. Jak spędzić je bezpiecznie?
środa, 10 luty 2010
 Praktycznie od 13 lutego 2010 roku w województwie łódzkim rozpoczynają się wyczekiwane ferie zimowe. Policjanci, w szczególności dzielnicowi, specjaliści do spraw nieletnich i patologii, funkcjonariusze prewencji kryminalnej i ruchu drogowego, w tym czasie podejmować będą działania mające na celu zapewnienie bezpiecznego wypoczynku najmłodszym i ich opiekunom. Policjanci podczas codziennej służby z całą pewnością będą zwracać uwagę na dzikie lodowiska, mundurowi w wielu miejscach spotkają się z młodzieżą i dziećmi organizując zajęcia z zakresu prewencji kryminalnej oraz bezpieczeństwa na drodze, szczególnym nadzorem zostaną objęte miejsca sprzedaży alkoholu oraz papierosów pod kątem dostępu do tych używek przez nieletnich. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego będą kontrolować autobusy, którymi dzieci będą udawać się na zimowy wypoczynek. 
Oto kilka porad, którymi jak co roku dzielą się  policjanci :
* wybieramy odpowiednią ofertę
   Wybierając obóz , zimowisko czy wczasy rodzinne radzimy skorzystać  ze sprawdzonych i poleconych biur podróży. Biuro powinni być zarejestrowane w Polskiej Izbie Turystyki , posiadać zezwolenie na organizowanie imprez turystycznych wydane przez wojewodę i gwarancje ubezpieczeniowe. Okazania tych dokumentów możemy żądać w przypadku jakichkolwiek wątpliwości.
* bezpieczna podróż
   Wybierając się na zimowy wypoczynek powinniśmy szczególnie zadbać o bezpieczeństwo w podróży. Poruszając się własnym środkiem transportu pamiętajmy o sprawdzeniu  stanu technicznego pojazdu i usunięciu nawet najdrobniejszych usterek. Za kierownicę siądź trzeźwy i wypoczęty . Na postój wybierajmy miejsca zaludnione i dobrze oświetlone . Wysiadając z samochodu należy zabrać ze sobą wszystkie wartościowe przedmioty , drogą odzież i dokumenty , zamknąć auto i uruchomić urządzenie alarmowe .
    W trakcie podróży możemy być narażeni na kradzież samochodu metodą na stłuczkę lub na wypadek – złodzieje aranżują taką sytuację i starają się wykorzystać emocje swojej ofiary . W takim przypadku nie należy opuszczać pojazdu , lecz telefonicznie powiadomić służby ratownicze lub skierować się do najbliższej jednostki Policji. Jeżeli decydujemy się na wyjście z auta pamiętajmy , że należy je zamknąć i uaktywnić alarm .
   Korzystając z pociągów czy autobusów dalekobieżnych unikajmy sztucznego tłoku i pilnujmy bagażu szczególnie przy wsiadaniu i wysiadaniu . Do podróży załóżmy wygodną i skromną odzież . Pamiętajmy, aby nie rozmawiać z przygodnie poznanymi ludźmi i nie przyjmować poczęstunków od współpasażerów . W pociągu opuszczając przedział zawsze zabierajmy ze sobą pieniądze i dokumenty. O każdej „ podejrzanej „ sytuacji powinniśmy powiadomić obsługę pociągu.
* zabezpiecz mieszkanie
   Nie opowiadaj wszystkim wkoło, że planujesz dłuższy wyjazd. Na automatycznej sekretarce telefonu nie zostawiaj wiadomości typu „ wyjechaliśmy z miasta , wracamy wtedy i wtedy „. Klucze do mieszkania przekaż krewnemu lub zaufanemu sąsiadowi , poproś by zbierał ulotki reklamowe spod Twoich drzwi , wieczorem zaś zapalił światło i otworzył okno. Nie zostawiaj kluczy pod wycieraczką ! Cenne przedmioty, dzieła sztuki czy wyroby jubilerskie i gotówkę zdeponuj w sejfie lub oddaj na przechowanie zaufanej osobie. Przed wyjazdem zamknij zawór wodny i gazowy, aby uniknąć ewentualnej awarii.
* ferie w miejscu zamieszkania
   Bardzo często mamy do czynienia z sytuacją , gdy dzieci spędzają zimowy wypoczynek w miejscu zamieszkania i pozostają przez kilka lub kilkanaście godzin bez opieki pracujących rodziców .
   Pouczmy nasze pociechy, aby pod żadnym pozorem nie wpuszczały obcych ludzi do domu. Dziecko powinno mieć kontakt telefoniczny z rodzicami i informować ich o każdym istniejącym zagrożeniu . Na placach zabaw, w parkach czy skwerach dzieci powinny bawić się w grupie - najlepiej pod okiem dorosłej osoby . Należy „ uczulić „ dziecko ,że nie wolno mu rozmawiać z obcymi, ani oddalać się w ich towarzystwie .
   Wytłumaczmy naszej latorośli, aby unikała niebezpiecznych miejsc – bunkry , pokryte lodem rzeki czy jeziorka mogą być bardzo zdradliwe, a zabawa  może zakończyć się utratą zdrowia czy życia .
   Rodzice nastolatków, które udają się na wypoczynek w grupie młodzieży powinni dokładnie wiedzieć gdzie i z kim wybiera się młoda osoba . Starajmy się poznać współuczestników wyjazdu i utrzymujmy z synem lub córką stały kontakt telefoniczny.
 
Rozbojarz w areszcie
środa, 10 luty 2010
7 lutego o godzinie 12-tej  oficer dyżurny łowickiej policji został powiadomiony, że na ulicy Mostowej doszło do rozboju. Do pokrzywdzonego 48-letniego mieszkańca gminy Nieborów podbiegł młody mężczyzna i uderzył pokrzywdzonego w twarz, a następnie zabrał dwa telefony komórkowe o wartości 400 złotych. Dyżurny niezwłocznie wysłał patrol w rejon ulicy Mostowej i po krótkim pościgu funkcjonariusze zatrzymali rozbojarza. W chwili zatrzymania był trzeźwy. W wyniku przeszukania sprawcy, odnaleziono i zabezpieczono skradzione telefony komórkowe. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w areszcie. 22-letni mieszkaniec Łowicza usłyszał zarzut rozboju. Jest znany policji, w przeszłości popełniał przestępstwa podobne. Ponadto przestępstwo popełnił w warunkach recydywy. Decyzją sądu łowickiego 9 lutego został aresztowany na 2 miesiące. Skradzione telefony zwrócone już zostały pokrzywdzonemu.
 
<< « start < wstecz 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 595 - 603 z 830