Strona główna arrow Aktualności
poniedziałek, 30 listopad 2015
 
 

praca  Erazmus+

Aktualności


Sprawca kradzieży paliwa zatrzymany
poniedziałek, 27 grudzień 2010
 26 grudnia o godzinie 12.15 oficer dyżurny łowickiej komendy otrzymał informację, iż na jednej ze stacji paliw przy trasie numer 14 kierowca pojazdu range rover zatankował paliwo po czym odjechał nie uiszczając opłaty. Po uzyskaniu takiej informacji natychmiast skierował we wskazany rejon policjantów, którzy w Łowiczu zatrzymali auto. Pojazd nie posiadał tablic rejestracyjnych, za co kierujący został ukarany mandatem w wysokości 150 złotych. Pojazdem kierował 25-letni mieszkaniec Warszawy, w aucie było jeszcze trzech pasażerów. Policjanci ustalili, iż wartość skradzionego paliwa to ponad 380 złotych. Kierowca był trzeźwy, został zatrzymany. Podejrzanemu przedstawiono zarzut kradzieży paliwa. Przyznał się do zarzucanego mu czynu i dobrowolnie poddał karze. Przestępstwo to jest zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 5.

 
 
Bezpieczne Święta
czwartek, 23 grudzień 2010
Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Dla wielu z nas jest to czas zakupów, wyjazdów z domu oraz związanego z tym zamieszania. W tej wielkiej gorączce świątecznej zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i bliskich. Zróbmy wszystko, aby te szczególne dni minęły nam w spokojnej atmosferze.
Pamiętajmy, że uwzględniając poniższe rady, dbamy nie tylko o bezpieczeństwo nas samych, ale i naszych bliskich. Zróbmy wszystko, aby te nadchodzące święta Bożego Narodzenia upłynęły nam bezpiecznie i w spokojnej atmosferze.

 

Czytaj całość...
 
Bezpieczny weekend - Boże Narodzenie 2010
czwartek, 23 grudzień 2010
ImageNadchodzące Święta Bożego Narodzenia związane są ze znacznym natężeniem ruchu drogowego, szczególnie podczas wyjazdów i powrotów z dużych aglomeracji miejskich. Zmasowany ruch pojazdów, ciągły pośpiech oraz nieprzestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego skutkowały i nadal skutkują znaczną liczbą wypadków i ich ofiar. Do głównych przyczyn należy alkohol zarówno w aspekcie prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości jak też nadużywania alkoholu przez innych uczestników ruchu, w tym pieszych. Duże znaczenie mają także niekorzystne warunki atmosferyczne: opady deszczu, śniegu, marznącej mżawki, szybko zapadający zmrok. Wszystko to powoduje ograniczoną widoczność a także znacznie dłuższy czas reakcji i drogę hamowania.
Mając na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym w dniach od 24 grudnia do 26 grudnia prowadzone będą policyjne działania pod nazwą BEZPIECZNY WEEKEND – BOŻE NARODZENIE 2010. Koncentrować się one będą na świątecznych wyjazdach i powrotach. Należy spodziewać się znacznie więcej kontroli z wykorzystaniem mierników prędkości oraz urządzeń badających stan trzeźwości. Policjanci zwrócą szczególną uwagę na korzystanie z pasów bezpieczeństwa oraz w przypadku dzieci z właściwych fotelików.
 Apelujemy o mniej rutyny i pośpiechu a więcej wyobraźni i rozsądku! Po świątecznej biesiadzie za kierownicę wsiadajmy wypoczęci i co najważniejsze trzeźwi! Jednocześnie przypominamy o ograniczeniach dotyczących samochodów ciężarowych i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton ( z wyłączeniem autobusów) : 25 i 26 grudnia 2009 roku w godzinach 8.00-22.00.
 
Bezpieczna zabawa na lodzie
wtorek, 21 grudzień 2010
Image Dzieci uwielbiają zabawy na lodowiskach, ślizgawkach, czy zamarzniętych rzekach. Zwracajmy uwagę na przestrzeganie podstawowych zasad, aby ten czas zabawy był przyjemny i bezpieczny.
• Jeśli to możliwe, zorganizujmy dzieciom zabawy na nadzorowanych lodowiskach i ślizgawkach. Będziemy wtedy pewni, że nasze pociechy mają zapewnioną fachową opiekę osób dorosłych.
• Jeśli dzieci mają się bawić na lodzie pokrywającym zbiornik wody, to powinni go wcześniej sprawdzić osoby dorosłe - lód musi mieć co najmniej 10 cm grubości i nie powinno być na nim przerębli. Także temperatura otoczenia musi być ujemna.
• Należy przestrzec dzieci, aby bez opieki dorosłych nie wchodziły na zamarznięte rzeki, sadzawki, stawy i jeziora. Także pokrywa lodowa przysypana śniegiem jest bardzo zdradliwa, ponieważ pod warstwą śniegu nie widać przerębli
Czytaj całość...
 
"Na bani" i "na zakazie"
poniedziałek, 20 grudzień 2010
 19 grudnia około godziny 21.15 w miejscowości Helin w gminie Bielawy mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej fiata 126 p. Kierowca „malucha” – 22-letni mieszkaniec powiatu łowickiego miał ponad 2,9 promila alkoholu w organizmie. Sprawdzenie w policyjnych systemach wykazało, że 22-latek jechał autem wbrew sądowemu zakazowi, który wydał Sąd Rejonowy w Łowiczu. Za naruszenie zakazu sądowego mężczyznie grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.
 
<< « start < wstecz 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 595 - 603 z 971