Strona główna arrow Aktualności
sobota, 28 luty 2015
 
 

praca

 

Aktualności


Wsiadł za kółko mając prawie 3,5 promila alkoholu i złamał zakaz
poniedziałek, 10 maj 2010
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego 8 maja o godzinie 23.10 na trasie nr 2 przy ulicy Poznańskiej w Łowiczu zatrzymali do kontroli drogowej poloneza. Od kierującego czuć było silną woń alkoholu. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. Badanie wskazało, ze kierowca ma w organizmie prawie 3,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto 36-latek z powiatu wołomińskiego  wsiadł za kierownicę mając czynny zakaz orzeczony przez sąd. Dotyczy on zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi a obowiązuje do października 2013 roku. Odpowie za jazdę „na bani” i niestosowanie się do zakazów sądowych.
 
Pościg zakończył się w areszcie
poniedziałek, 10 maj 2010
Do zdarzenia doszło 3 maja około godziny 19-tej w Łowiczu a następnie w miejscowości Krępa. Grupa mieszkańców Łowicza zaatakowała kilku młodych mężczyzn, którzy rozpoczęli ucieczkę przed napastnikami samochodem. Uciekali pojazdem marki BMW. Za bmw kilkoma samochodami podjęli pościg napastnicy, podczas którego zajeżdżali im drogę, usiłując w ten sposób doprowadzić do zatrzymania pojazdu, którym poruszali się pokrzywdzeni.  
Kilkunastokilometrowy pościg zakończył się w miejscowości Krępa, gdzie sprawcy celowo uderzyli w tył bmw  jednym z aut, co przy znacznej prędkości doprowadziło do zepchnięcia pojazdu z drogi. Bmw uderzyło w drzewo, a następnie dachowało. Tylko szczęśliwemu zbiegowi okoliczności pokrzywdzeni zawdzięczają swoje życie. Na skutek zdarzenia hospitalizowane zostały trzy osoby, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.
W toku podjętych czynności przez łowickich policjantów ustalono  sprawców tego przestępstwa i zatrzymano trzech podejrzanych, którymi okazali się mieszkańcy Łowicza w wieku 22-25 lat.
Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Łowiczu, decyzją Sądu Rejonowego trzej podejrzani zostali tymczasowo aresztowani. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Łowiczu.
 
Cztery areszty za napaść na funkcjonariuszy
piątek, 07 maj 2010
Do zdarzenia doszło 2 maja tuż przed 23-cią w Bąkowie. Stróże prawa kontrolowali ład i porządek w rejonie dyskoteki. Podczas patrolu policjanci podjęli interwencję wobec agresywnie i wulgarnie zachowującej się grupy osób. W momencie podjęcia interwencji czterej mężczyźni zachowywali się agresywnie i zaatakowali funkcjonariuszy. W wyniku podjętych czynności wszyscy zostali zatrzymani i osadzeni w areszcie. Byli nietrzeźwi. Zatrzymani są mieszkańcami gminy Zduny w wieku 25-48 lat. Po wytrzeźwieniu zostali przesłuchani, przedstawiono im zarzuty dotyczące czynnej napaści na funkcjonariuszy.
                             Image  
Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Łowiczu Sąd Rejonowy zastosował  wobec wszystkich podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Grozi im od roku do 10 lat pozbawienia wolności.
 
Bezpieczna kobieta
wtorek, 04 maj 2010
14 maja w Łowiczu rozpoczynają się warsztaty „Bezpieczna Kobieta". Jest to pierwsza tego typu akcja w mieście, skierowana do wszystkich kobiet bez względu na wykształcenie, wiek czy wykonywany zawód. Zachęcamy do wzięcia udziału  w warsztatach. Obecnie trwa nabór.
Głównym celem tego  przedsięwzięcia jest  wzmocnienie poczucia bezpieczeństwa i pewności siebie kobiet a także wypracowanie postawy, pozwalającej zachować spokój, okazać zdecydowanie i  pewnie stanąć wobec realnego zagrożenia.
          Warsztaty „Bezpieczna kobieta" przewidują serię szkoleń, które mają na celu wypracowanie umiejętności obrony przed napastnikiem a także unikania niebezpiecznych sytuacji, tak, by nie paść ofiarą przestępstwa.
        
Czytaj całość...
 
Wypadek drogowy
piątek, 30 kwiecień 2010
Do niecodziennego zdarzenia drogowego doszło 28.04.2010r o godzinie 20.40 w Zakulinie w gminie Łyszkowice. Kierujący volkswagenem golf 26-letni mieszkaniec gminy Nieborów uderzył w stojącego na jezdni łosia. Na skutek zdarzenia hospitalizowany został pasażer golfa 26-latek z gminy Nieborów, ze stłuczeniem głowy i podejrzeniem wstrząśnienia mózgu pozostał na obserwacji w szpitalu. Kierowca był trzeźwy. O zdarzeniu powiadomiono też zarządcę dróg, celem sprzątnięcia martwej zwierzyny. Łowiccy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia.
 
<< « start < wstecz 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 595 - 603 z 871