Strona główna arrow Aktualności
poniedziałek, 30 maj 2016
 
 

konsultacje praca  Erazmus+

Aktualności


Spotkanie policji z zarządcami dróg
piątek, 09 wrzesień 2011
9 września w godzinach 10-12 w Komendzie Powiatowej Policji w Łowiczu z inicjatywy policji w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” odbyło się spotkanie policji z przedstawicielami zarządców dróg powiatowych, krajowych i miejskich. Spotkanie takie odbywa się corocznie na początku września zaraz po rozpoczęciu roku szkolnego. W tych godzinach trwał bowiem w Wydziale Ruchu Drogowego dyżur telefoniczny, gdzie obywatele mogli składać swoje propozycje i uwagi związane z bezpieczeństwem dzieci wokół szkół. Mieszkańcy powiatu, rodzice dzieci z terenów wiejskich oraz miasta Łowicza mogli zgłaszać swoje spostrzeżenia dotyczące np. nieprawidłowośći w oznakowaniu wokół placówek oświatowych. Wszelkie zgłoszone uwagi zostały bezpośrednio przekazane zarządcom dróg, będą rozpatrywane i w razie potrzeby weryfikowane, celem usunięcia ewentualnych nieprawidłowości.
                 Image
Jest to jedna z form troski o bezpieczeństwo najmłodszych, bowiem od 1 września trwa akcja „Bezpieczna droga do szkoły”, gdzie wzmożona ilość policjantów szczególnie zwraca uwagę na bezpieczeństwo wokół szkół. Ponadto rozpoczynają się już pierwsze pogadanki funkcjonariuszy z dziećmi na temat bezpieczeństwa na drodze, a pierwszoklasiści otrzymają elementy oblaskowe, znacznie poprawiające widoczność i bezpieczeństwo pieszych.

 
 
STOP przemocy wobec kobiet
środa, 07 wrzesień 2011
Stop Przemocy wobec kobiet! Miejski Ośrodek Profilaktyki Zdrowotnej w Łodzi oraz Fundacja Centrum Praw Kobiet w Łodzi organizują Kampanię wyróżnienie „Białej Wstążki”. Jest to światowa kampania mająca na celu aktywizację mężczyzn do przeciwdziałania przemocy wobec kobiet. Akcja prowadzona jest w ramach Międzynarodowej Kampanii 16 Dni przeciwko przemocy wobec kobiet. Wyróżnienie Białej wstążki przyznane będzie przez Kapitułę Konkursową wybranym mężczyznom, którzy wyróżnili się pomagając kobietom, reagując na różne formy przemocy i dyskryminacji wobec kobiet, a tym samym dają wzór godny naśladowania. Zgłoszenia kandydatów można przesyłać na adres bialawstazka@mopz.pl lub cpk@cpk.lodz.pl do 11 listopada 2011 roku
 
Nietrzeźwy nastolatek
piątek, 02 wrzesień 2011
1 września tuż przed 23-cią policjanci z Plutonu Patrolowo-Interwencyjnego na Nowym Rynku w Łowczu ujawnili nastolatka, kierującego rowerem, jak się okazało wcześniej spożywał alkohol. Przebadany przez mundurowych, osiągnął wynik 1,2 promila alkoholu w organizmie. 16-latek z Łowicza został przekazany opiekunom. Funkcjonariusze ustalają skąd miał alkohol, a sprawa zostanie przekazana do Sądu Rodzinnego i Nieletnich.
 
Bezpieczna droga do szkoły
czwartek, 01 wrzesień 2011
W dniach 1-9 września trwa akcja "Bezpieczna droga do szkoły". W związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego zauważalny  jest wzmożony ruch wokół placówek oświatowych. W trosce o bezpieczeństwo dzieci,  na drogach w okolicach szkół, zarówno na terenie miasta jak i poszczególnych gmin pojawi się więcej patroli. Policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem dzieci przychodzących i dowożonych do szkół, ale "pod lupą" będą też kierujący, którzy przywożą swoje pociechy. Funkcjonariusze sprawdzać będą, czy pojazdy te zatrzymują się i parkują w miejscach do tego wyznaczonych, czy używane są pasy bezpieczeństwa, czy dzieci przewożone są w fotelikach oraz czy piesi korzystają z przejścia dla pieszych. Bezwzględnie należy pamiętać o przestrzeganiu dozwolonej prędkości w pobliżu szkół i zachować szczególną ostrożność.

 

 
Nietrzeźwy spowodował kolizję
czwartek, 01 wrzesień 2011
1 września o 3.15 w Jamnie na krajowej 14 doszło do kolizji drogowej, w której uczestniczyły volkswagen golf oraz ciężarowa scania. Funkcjonariusze będący na miejscu ustalili, że przyczyną było nieprawidłowe wymijanie, a sprawcą okazał się kierowca golfa. Policjanci sprawdzili stan jego trzeźwości. 39-latek z powiatu zgierskiego miał w organizmie 2 promile alkoholu. Za spowodowanie kolizji drogowej został ukarany mandatem karnym. Dodatkowo czeka go odpowiedzialność przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności.
 
<< « start < wstecz 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 595 - 603 z 1037