Strona główna arrow Aktualności
poniedziałek, 31 sierpień 2015
 
 

pracaErazmus+

Aktualności


18-latka odpowie przed sądem za rozbój
środa, 15 wrzesień 2010

Do zdarzenia doszło 7 września przed godziną 21-szą w Parku Błonie w Łowiczu. Do siedzących na ławce 21 i 22-latki podeszły dwie młode dziewczyny i zażądały pieniędzy. Kiedy odpowiedziały, że nie mają, wówczas jedna z nich uderzyła butelką w głowę  siedzącą na ławce dziewczynę, zabrała 80 złotych, a następnie oddaliły się. Policjanci po otrzymaniu zgłoszenia podjęli czynności mające na celu ustalenie sprawców przestępstwa. Wynikiem podjętych działań było zatrzymanie 18-letniej mieszkanki Łowicza, której przedstawiono zarzut rozboju. 14 września Prokurator Rejonowy w Łowiczu zastosował wobec podejrzanej środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Przestępstwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 12.

 
Potrącił rowerzystę i odjechał z miejsca zdarzenia
piątek, 10 wrzesień 2010

Łowiccy policjanci ustalają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło 9 września o godzinie 20.10 w miejscowości Zielkowice w gminie Łowicz. Ze wstępnych ustaleń wynika, że jadący rowerem 40-letni mieszkaniec gminy Łowicz na prostym odcinku drogi został potrącony przez  jadący w tym samym kierunku nieustalony dotąd pojazd. Kierowca auta nie zatrzymał się i oddalił się z miejsca zdarzenia. Natomiast rowerzysta został przewieziony do szpitala, był trzeźwy. Wszystkie osoby mające wiedzę na temat zaistniałego wypadku i mogące pomóc w ustaleniu sprawcy proszone są o kontakt pod numer alarmowy 997 lub 112

 
Amfetaminę, marihuanę i tabletki ekstazy zabezpieczyli policjanci u poszukiwanego mężczyzny
piątek, 10 wrzesień 2010

Sprawa miała swój początek 3 maja w Krępie w gminie Domaniewice. Wówczas w Łowiczu grupa mieszkańców zaatakowała kilku młodych mężczyzn, którzy usiłowali ratować się uciekając bmw. Za nimi kilkoma samochodami pościg podjęli napastnicy, którzy zajeżdżając drogę usiłowali doprowadzić do zatrzymania uciekającego auta.  Kilkunastokilometrowy rajd zakończył się w miejscowości Krępa, gdzie sprawcy celowo uderzyli w tył bmw , co przy znacznej prędkości doprowadziło do zepchnięcia pojazdu z drogi i uderzenia w drzewo. Hospitalizowane zostały trzy osoby. Wówczas decyzją Sądu Rejonowego w Łowiczu na wniosek Prokuratury Rejonowej w Łowiczu trzej podejrzani zostali tymczasowo aresztowani. W tej sprawie prowadzone było śledztwo. Policjanci ustalili miejsce pobytu współsprawcy, który  od tamtej pory ukrywał się przed organami ścigania i wymiarem sprawiedliwości. 8 września około godziny 6.00 rano na podstawie postanowień prokuratorskich  policjanci zatrzymali 21-letniego mieszkańca Łowicza. W trakcie przeszukania pomieszczeń gospodarczych funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli ponad 1200 gramów amfetaminy, prawie 120 gramów suszu marihuany oraz 70 sztuk tabletek ekstazy.

                     Image

Zatrzymany 21-latek był już wcześniej tymczasowo aresztowany do sprawy Prokuratury Rejonowej w Łowiczu jako podejrzany o przestępstwa z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. 9 września decyzją Sądu Rejonowego w Łowiczu został ponownie tymczasowo aresztowany po usłyszeniu zarzutów sprowadzenia bezpośredniego zagrożenia katastrofy w ruchu lądowym oraz posiadania znacznej ilości środków odurzających, za co grozi mu do 8 lat więzienia.

 

 
Policjanci zlikwidowali kolejną uprawę konopi indyjskich
piątek, 03 wrzesień 2010

W dniu 1 września 2010r funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Łowiczu ujawnili kolejną nielegalną uprawę konopi indyjskich na terenie powiatu łowickiego. W toku realizacji czynności zatrzymano kilka osób. Zabezpieczono krzewy konopi indyjskich oraz urządzenia służące do jej profesjonalnej uprawy. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Łowiczu.

 

 
Uwaga na oszustów, którzy działają metodą "na wnuczka"
czwartek, 02 wrzesień 2010

 Takie zdarzenie miało miejsce 31 sierpnia na osiedlu Starzyńskiego w Łowiczu między godziną 14 a 15. Na telefon starszej kobiety zadzwonił mężczyzna i podając się za jej wnuczka poinformował, że uległ wypadkowi i pilnie potrzebuje pieniędzy. Prosił o przekazanie pieniędzy koledze, który za chwilę zjawi się w mieszkaniu. Kobieta wydała 4,5 tysiąca złotych. Apelujemy do osób starszych i samotnie mieszkających, aby w żadnym wypadku nie dawać wiary dzwoniącym i nie przekazywać żadnych pieniędzy osobom przychodzącym do domu, ponieważ są to oszuści żerujący na ludzkiej łatwowierności.  Najlepiej w ogóle nie wpuszczać obcych do domu. Jeśli są w naszej rodzinie lub sąsiedztwie osoby starsze i samotnie mieszkające porozmawiajmy z nimi, przekażmy wiedzę na ten temat, aby nie stały się ofiarą takiego przestępstwa. Prosimy o natychmiastowe zgłoszenie takiego faktu pod numer alarmowy 997 lub 112.

 

 
<< « start < wstecz 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 595 - 603 z 930