Strona główna arrow Aktualności
sobota, 18 kwiecień 2015
 
 

praca

 

Aktualności


Nożownik w areszcie
środa, 09 czerwiec 2010
Sąd Rejonowy w Łowiczu na trzy miesiące aresztował mężczyznę, który z nożem zaatakował policjantów. Do zdarzenia doszło 6 czerwca w Łowiczu  w rejonie osiedla Korabka. Oficer Dyżurny otrzymał zgłoszenie o interwencji domowej. Funkcjonariusze udali się na miejsce, zastali tam mężczyznę, który miał już przygotowany nóż i zaatakował interweniujących policjantów. Policjanci obezwładnili go. Mężczyzna został zatrzymany. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Miał w organizmie 2,7 promila alkoholu. Po wytrzeźwieniu 66-letniemu mieszkańcowi Łowicza przedstawiono zarzut czynnej napaści na policjantów oraz znęcania się nad żoną. Decyzją Sądu Rejonowego w Łowiczu w dniu 8 czerwca został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.
 
Telefon bezpieczeństwa dla turystów
środa, 09 czerwiec 2010
Komendant Główny Policji wspólnie z Ministrem Sportu i Turystyki, Szefem Urzędu ds. Cudzoziemców oraz Prezesem Polskiej Organizacji Turystycznej 25 maja br. podpisali Porozumienie w sprawie uruchomienia telefonu bezpieczeństwa dla turystów zagranicznych. Telefon kolejny raz będzie służył pomocą obcokrajowcom w sezonie wakacyjnym. Przedsięwzięcie ruszyło 1 czerwca br., a zakończy się 30 września br. W ramach inicjatywy funkcjonować będą dwa numery telefonów: 0800 200 300 z sieci stacjonarnej i 0 608 599 999 z sieci komórkowych. Osoby dyżurujące przy infolinii każdego dnia w godz. od 10.00 do 22.00 będą pomagać cudzoziemcom w spokojnym i bezpiecznym wypoczynku na terenie Polski. Będzie można się z nimi porozumieć w trzech językach: angielskim, niemieckim i rosyjskim. Operatorzy doradzać będą w sytuacjach wymagających interwencji służb publicznych lub adekwatnie do potrzeb skontaktują pokrzywdzonych z kompetentnym podmiotem, w tym z dyżurnymi jednostek Policji na terenie całego kraju.
 
Uszkodził zaparkowane auta
wtorek, 08 czerwiec 2010
W nocy z 6 na 7 czerwca tuż po północy został zatrzymany nieletni, który uszkodził pojazdy, poprzez porysowanie karoserii. Do zdarzenia doszło na osiedlu Dąbrowskiego w Łowiczu. Łącznie uszkodzonych zostało kilkanaście pojazdów różnych marek, między innymi toyota avensis i volkswagen passat. Auta mają porysowany lakier. Obecnie trwa ustalanie właścicieli uszkodzonych pojazdów i szacowanie strat. Sprawcą okazał się 15-latek z Łowicza. Został przekazany pod opiekę rodzicom. Sprawa natomiast zostanie skierowana do Sądu Rodzinnego i Nieletnich, który podejmie stosowne kroki wobec nieletniego.
 
Szkoła Podstawowa nr 2 zajęła II miejsce w Finale Wojewódzkim Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa
środa, 02 czerwiec 2010
Drużyna ze Szkoły Podstawowej Nr 2 zaprezentowała Łowicz w finale wojewódzkim, zdobyła II miejsce i stanęła na podium. Ponadto ekipa z SP Nr 2, która kibicowała Patrycjii Wróblewskiej i Adamowi Siekiera wygrała konkurs na najlepiej kibicującą grupę.

                  Image

Czytaj całość...
 
Nietrzeźwy złamał sądowy zakaz
wtorek, 01 czerwiec 2010
31 maja o 15.55 w Strugienicach w gminie Zduny funkcjonariusze zatrzymali rowerzystę. Od mężczyzny czuć było silną woń alkoholu. Zbadano stan trzeźwości cyklisty. Miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Jak ustalono 55-letni mieszkaniec gminy Zduny nie zastosował się do prawomocnego wyroku Sądu Rejonowego w Łowiczu, zakazującego poruszania się rowerami. Teraz odpowie za złamanie sądowego zakazu i jazdę „na bani”.
 
<< « start < wstecz 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 595 - 603 z 888