Strona główna arrow Aktualności
środa, 01 lipiec 2015
 
 

praca

 

Aktualności


5 osób rannych w wypadku drogowym
poniedziałek, 09 sierpień 2010

Łowiccy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku drogowego do którego doszło 7 sierpnia o 21.50  w Krępie na skrzyżowaniu trasy nr 14 z drogą Łyszkowice-Chruślin. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący volkswagenem golfem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i uderzył w naczepę samochodu ciężarowego man, którym kierował 44-letni obywatel Ukrainy. Na skutek wypadku hospitalizowani zostali podróżujący samochodem osobowym - kierujący golfem oraz czworo pasażerów w wieku 19-24 lata mieszkańcy powiatu łowickiego i skierniewickiego. Przewiezieni zostali do szpitali w Łowiczu i Zgierzu.

 
Nietrzeźwy kierowca bmw potrącił rowerzystkę
piątek, 06 sierpień 2010

Do zdarzenia doszło 5 sierpnia w godzinach przedpołudniowych w Nieborowie na trasie nr 70. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że jadący z kierunku Skierniewic w stronę Łowicza 24-letni mieszkaniec Łowicza na łuku drogi w rejonie skrzyżowania stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w  jadącą rowerem 33-letnią kobietę, mieszkankę Nieborowa. W wyniku wypadku kobieta została hospitalizowana. Ze złamaniem podudzia prawego przewieziona została do Szpitala w Skierniewicach. Była trzeźwa. Natomiast kierowca bmw miał w organizmie 1,5 promila alkoholu. Został zatrzymany w areszcie. Dziś po wytrzeźwieniu został przesłuchany. Usłyszał zarzuty spowodowania wypadku w stanie nietrzeźwości. Dochodzenie w tej sprawie prowadzą łowiccy policjanci. Ponownie apelujemy o rozsądek i poruszanie się po drogach tylko trzeźwym. W przeciwnym razie stwarzamy zagrożenie nie tylko dla siebie ale i innych uczestników ruchu drogowego.

 
Nietrzeźwi kierujący
piątek, 06 sierpień 2010

5 sierpnia łowiccy policjanci wyeliminowali z ruchu pięciu nietrzeźwych cyklistów. O 8.30 funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego we wsi Zgoda wyeliminowali z ruchu nietrzeźwego rowerzystę z zakazem. 54-letni mieszkaniec gminy Zduny miał w organizmie 2,7 promila alkoholu w organizmie oraz czynny zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi i rowerami orzeczony przez Sąd Rejonowy w Łowiczu. Ale swoistym rekordzistą był 55-letni mieszkaniec gminy Łyszkowice. Został zatrzymany o godzinie 18.15 we wsi Czatolin. Mężczyzna miał w organizmie prawie 3 promile alkoholu.

 
Narodowy Eksperyment Bezpieczeństwa-Weekend bez ofiar
sobota, 31 lipiec 2010

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad jest organizatorem ogólnopolskiej akcji na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego pod hasłem ”Narodowy Eksperyment Bezpieczeństwa - Weekend bez ofiar 6 - 8 sierpnia 2010 r." Do tych działań aktywnie włączyła się Policja, a także Państwowa Straż Pożarna, Lotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz Inspekcja Transportu Drogowego. Akcja ma na celu przede wszystkim po raz kolejny zwrócenie uwagi na kwestie bezpieczeństwa ruchu drogowego - zwłaszcza na głównych ciągach komunikacyjnych - drogach krajowych, a tym samym sukcesywne podnoszenie problemów z tym związanych, w różnych środowiskach i na różnych płaszczyznach. Dążenie do uzyskania zerowego bilansu śmiertelnych ofiar wypadków drogowych w czasie akcji będzie wspierać zintensyfikowana praca wszystkich służb i podmiotów odpowiedzialnych za stan bezpieczeństwa na drogach oraz ogólnopolskie działania edukacyjno - informacyjne. Mając na celu zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego, zminimalizowanie liczby zdarzeń drogowych i ich skutków  w dniach 6-8 sierpnia zwiększona liczba policjantów będzie czuwać nad bezpieczeństwem podróżujących.

Apelujemy o rozwagę podczas wakacyjnych podróży. Za kierownicę wsiadajmy zawsze wypoczęci i trzeźwi. Jeśli czujemy senność powinniśmy planować postoje tak aby nie zagrażać sobie i innym uczestnikom ruchu drogowego. W czasie jazdy przestrzegajmy  przepisów drogowych. Nadal wśród głównych grzechów kierowców dominuje nadmierna prędkość i wyprzedzanie na tzw. trzeciego.

 
Bezpieczna droga z radami Spongeboba
piątek, 30 lipiec 2010
Image Rusza ogólnopolska kampania "Bezpieczna droga z radami SpongeBoba"

Już w połowie wakacji, a dokładnie 1 sierpnia, rusza ogólnopolska kampania społeczna, której celem jest ograniczenie liczby wypadków wśród maluchów w ich drodze do przedszkola i szkoły. Kampania o takim wymiarze i formie po raz pierwszy będzie organizowana przez Komendę Główną Policji, Ministerstwo Zdrowia i kanał dziecięcy Nickelodeon.
"Bezpieczna Droga z Radami SpongeBoba" to ogólnopolska kampania społeczna na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym dzieci, poprzez zabawę i interakcję, wyrabiająca nawyk bezpiecznego zachowania dzieci na drodze w trzech obszarach: dziecko jako pieszy, dziecko jako pasażer auta i dziecko na rowerze.
Kluczem kampanii jest wykorzystanie popularnego bohatera kreskówki SpongeBoba Kanciastoportego znanego widzom kanału dziecięcego Nickelodeon.

Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 595 - 603 z 911