Strona główna arrow Aktualności
sobota, 25 październik 2014
 
 
praca
Aktualności


Nieprzekupni stróże prawa
czwartek, 18 marzec 2010
Do zdarzenia doszło 16 marca 2010 roku w Karsznicach Dużych w gminie Chąśno. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej samochód ciężarowy man. W celu odstąpienia od ukarania za wykroczenie, mężczyzna wręczył funkcjonariuszom policji łapówkę w wysokości 50 złotych w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. 32-letni mieszkaniec powiatu brzezińskiego przyznał się do wręczenia łapówki i dobrowolnie poddał się karze. Przestępstwo to jest zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 10.
 
 
Postrzelenie 14-latka z wiatrówki
czwartek, 18 marzec 2010
Komenda Powiatowa Policji w Łowiczu została powiadomiona o fakcie uszkodzenia ciała 14-letniego mieszkańca gminy Łowicz. W wyniku przeprowadzonych w sprawie czynności dowodowych ustalono, że do zdarzenia doszło 10 marca w nocy w jednej z podłowickich wsi, podczas "półpościa". Jak dotychczas ustalono, jeden z  jej mieszkańców oddał strzał z wiatrówki raniąc małoletniego w nogę. Na skutek doznanego urazu małoletni został przewieziony do szpitala. Sprawcą okazał się 50-letni mieszkaniec gminy Łowicz, któremu przedstawiono zarzut narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Decyzją Prokuratora  Prokuratury Rejonowej w Łowiczu zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.
 
Przewoził tytoń bez polskich znaków skarbowych akcyzy
piątek, 12 marzec 2010
9 marca o godzinie 16.40 funkcjonariusze z komisariatu w Bielawach w miejscowości Orenice w gminie Bielawy zatrzymali do kontroli drogowej mercedesa sprintera. Policjanci w pojeździe ujawnili 20 worków tytoniu fajkowego  bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Łącznie w workach były 192 kilogramy tytoniu, zapakowanego w mniejsze torby foliowe. Towar zabezpieczono.
                Image
34-letni mieszkaniec Łęczycy usłyszał zarzut przewożenia wyrobów akcyzowych bez polskich znaków skarbowych akcyzy, na których ciąży podatek akcyzowy przekraczający ustawowy próg. Jak ustalono naraził Skarb Państwa na uszczuplenie nie płacąc podatku akcyzowego w kwocie około 92 tysięcy złotych. Na wniosek policji  Prokurator Rejonowy w Łowiczu zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz zakaz opuszczania kraju.
 
Nieletni złodziej
czwartek, 11 marzec 2010
9 marca tuż przed godziną 21.30 ochrona jednego z łowickich marketów powiadomiła o kradzieży. Oficer dyżurny skierował patrol policjantów z Plutonu Patrolowo-Interwencyjnego. Stróże prawa ustalili, że 16-latek z Łowicza ukradł 6 sztuk maszynek do strzyżenia marki Philips, których łączna wartość to prawie 600 złotych.
                Image  
Nieletniego przewieziono do komendy, a następnie przekazano pod opiekę rodzicom. Skradziony towar odzyskano. O losie nieletniego zadecyduje Sąd Rodzinny i Nieletnich.
 
Pieszy zginął w wypadku
wtorek, 09 marzec 2010
Łowiccy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło 9 marca 2010r o godz. 9:55 w miejscowości Brodne Józefów w gminie Kiernozia gdzie doszło do potrącenia pieszego przez pojazd marki Audi A6. W wyniku tego zdarzenia śmierć na miejscu poniósł pieszy 36-letni mieszkaniec gminy Kiernozia. Audi kierował 34-letni mieszkaniec powiatu łowickiego. Był trzeźwy, pobrano również krew do badań na zawartość alkoholu. Funkcjonariusze wyjaśniają przyczyny tego zdarzenia.
 
<< « start < wstecz 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 595 - 603 z 846