Strona główna arrow Aktualności
sobota, 20 grudzień 2014
 
 
praca
Aktualności


Nietrzeźwy cyklista z zakazem
środa, 14 kwiecień 2010
14 kwietnia o godzinie 9.40 w Kiernozi funkcjonariusze zatrzymali cyklistę, który był nietrzeźwy. Badanie wykazało, że ma w organizmie prawie 2,3 promila alkoholu. Ponadto 41-letni mieszkaniec Kiernozi ma orzeczony sądownie zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i rowerów, obowiązujący do 2015 roku. Mężczyźnie grozi do 3 lat pozbawienia wolności.
 
Uciekał przed funkcjonariuszami
wtorek, 13 kwiecień 2010
12 kwietnia policjanci łowickiej „drogówki” pełniąc służbę na terenie powiatu, o godzinie 23-ciej w Bełchowie postanowili zatrzymać do kontroli drogowej nadjeżdżający pojazd. Kierowca opla astry jednak nie zareagował na polecenia policjantów do zatrzymania, zlekceważył je i zaczął uciekać . Policjanci ruszyli w pościg za pojazdem. W pewnym momencie kierowca wysiadł z auta, porzucił samochód i w dalszym ciągu uciekał, ale szybko został zatrzymany w miejscu zamieszkania. Jak się okazało 20-letni mieszkaniec gminy Nieborów był nietrzeźwy. Miał 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto mężczyzna złamał sądowy zakaz, który orzekł Sąd Rejonowy w Łowiczu, dotyczący kierowania pojazdami mechanicznymi. Mężczyzna został zatrzymany, a pojazd zabezpieczony na parkingu strzeżonym. Po wytrzeźwieniu zostanie przesłuchany, odpowie przed sądem za popełnione czyny.
 
Uszkodził auto
poniedziałek, 12 kwiecień 2010
10 kwietnia policjanci zatrzymali sprawcę uszkodzenia mienia. Do zdarzenia doszło po godzinie 15-tej na ulicy Wiejskiej w Łowiczu. Mężczyzna uszkodził fiata brawo, który był zaparkowany w rejonie ulicy Wiejskiej. Porysował powłokę lakierniczą. Właściciel pojazdu, to mieszkaniec Łowicza, który wycenił straty na 1200 złotych. Mężczyzną, który uszkodził auto okazał się 25-letni Warszawianin. Był nietrzeźwy, miał w organizmie ponad 0,8 promila alkoholu. Został zatrzymany do wytrzeźwienia i wyjaśnienia. Usłyszał zarzut uszkodzenia mienia. Przestępstwo to jest zagrożone kara pozbawienia wolności do lat 5.   
 
Nieprzekupni stróże prawa
czwartek, 08 kwiecień 2010
7 kwietnia o godzinie 13.15 na ulicy Blich w Łowiczu policjanci zatrzymali do kontroli kierującego rowerem mężczyznę. Od cyklisty czuć było silną woń alkoholu. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. Wynik badania jednoznacznie wskazał, ze rowerzysta popełnił przestępstwo, bowiem w organizmie miał 2,6 promila alkoholu. 55-letni mieszkaniec Łowicza wręczył funkcjonariuszom korzyść majątkową w wysokości 50 złotych w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Został zatrzymany i osadzony do wytrzeźwienia i wyjaśnienia. Usłyszał zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości i wręczenie łapówki policjantom. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.
 
Nietrzeźwa cyklistka z zakazem
wtorek, 06 kwiecień 2010
4 kwietnia o godzinie 11-tej na ulicy Piątkowskiej w Łowiczu funkcjonariusze z prewencji zatrzymali nietrzeźwą rowerzystkę. Od kobiety czuć było silną woń alkoholu. Po przebadaniu stanu trzeźwości okazało się, że kobieta ma w organizmie 3,54 promila alkoholu. Ponadto 43-letnia mieszkanka gminy Zduny złamała sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i rowerów obowiązujący do 2018 roku. Teraz odpowie przed sądem za kierowanie w stanie nietrzeźwości i złamanie sądowego zakazu.
 
<< « start < wstecz 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 595 - 603 z 861