Strona główna arrow Aktualności
poniedziałek, 22 wrzesień 2014
 
 
praca
Aktualności


Sfingowali kradzież ciężarówek
czwartek, 04 marzec 2010
Sfingowali kradzież dwóch ciężarówek. Drugi z zatrzymanych sprawców decyzją sądu również został tymczasowo aresztowany. Do zdarzenia doszło 19 lipca 2009 roku. Do łowickiej komendy zgłosił się mężczyzna i poinformował o kradzieży dwóch ciągników siodłowych bez naczep marki Man z parkingu w Niedźwiadzie.  Wartość skradzionych pojazdów oszacowano na ponad 270 tysięcy złotych. Śledczy podjęli działania aby odzyskać skradzione pojazdy. Nie do końca jednak dali wiarę w wersję zawiadamiającego. Twierdził on, że przyprowadził auta na parking i tam pozostawił. Następnego dnia ciężarówki miały być odprowadzone do warszawskiej firmy leasingowej. Odjechał, a następnego dnia po przybyciu stwierdził, że ciężarówki zostały skradzione. Jak się okazało, do kradzieży takiej nie doszło, a mężczyzna przywłaszczył sobie auta. 8 października 2009 roku został zatrzymany 36-latek z Konina i osadzony w policyjnym areszcie. Usłyszał zarzut zawiadomienia o nie popełnionym przestępstwie oraz przywłaszczenia mienia na szkodę jednej z warszawskich firm leasingowych. Na wniosek Komendy Powiatowej Policji Łowiczu decyzją Sądu Rejonowego w Łowiczu podejrzany został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.
Funkcjonariusze prowadzący postępowanie zebrali materiały świadczące o tym, że w tym przestępczym procederze brał udział jeszcze inny mężczyzna.  27 lutego w Koninie został zatrzymany 42-letni mieszkaniec Konina. Unikał kontaktów z policją. Podejrzanemu przedstawiony został zarzut składania fałszywych zeznań i przywłaszczenia mienia powierzonego znacznej wartości. Mężczyzna był już karany za inne przestępstwa. 2 marca Sąd Rejonowy w Łowiczu podjął decyzję o zastosowaniu wobec drugiego z podejrzanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.
 
 
Nietrzeźwi cykliści z zakazami sądowymi
poniedziałek, 01 marzec 2010
28 lutego o 19.45 w Stachlewie w gminie Łyszkowice policjanci zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę. Od mężczyzny czuć było silną woń alkoholu. Został przebadany urządzeniem do pomiaru stanu trzeźwości. Cyklista miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto 39-letni mieszkaniec gminy Łyszkowice nie zastosował się do wyroku sądowego orzeczonego przez Sąd Rejonowy w Łowiczu, zakazującego kierowania rowerem. 1 marca o 8.10 w Łyszkowicach „wpadł” w ręce stróżów prawa kolejny nietrzeźwy cyklista. 38-letni mieszkaniec gminy Łyszkowice  nie tylko złamał sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi i rowerami, ale był nietrzeźwy. Miał w organizmie 1,8 promila alkoholu w organizmie. Teraz obaj mężczyźni odpowiedzą za jazdę „na bani” oraz złamanie sądowych zakazów.
 
Chciał ukraść nawigację GPS
środa, 24 luty 2010
22 lutego o godzinie 14-tej pracownicy jednego z marketów łowickich powiadomili o próbie kradzieży.  Policjanci z Wydziału Prewencji udali się na miejsce. Jak ustalono mężczyzna próbował ukraść nawigację GPS, o wartości 255,50 złotych. 27-letni łowiczanin został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Usłyszał zarzut usiłowania kradzieży. Przestępstwo to jest zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 5. Mężczyzna jest znany policji, popełniał przestępstwa podobne.
 
Konkurs "Bezpieczne Ferie" roztrzygnięty
środa, 24 luty 2010
23 lutego w Szkole Podstawowej Nr 4 w Łowiczu, gdzie trwają półkolonie odbyło się spotkanie z policjantami na temat jak bezpiecznie spędzić ferie zimowe. Dzieciaki bardzo aktywnie uczestniczyły w spotkaniu.  Wcześniej ogłoszono konkurs „Bezpieczne ferie”.  Po prelekcji rozstrzygnięto konkurs rysunkowy i wyłoniono najlepsze prace.
                Image  
Czytaj całość...
 
Nietrzeźwi rowerzyści
niedziela, 21 luty 2010
Miniony dość ciepły weekend spowodował, że na drogi wyjechali rowerzyści, niestety ich stan trzeźwości pozostawia wiele do życzenia.
20 lutego tuż przed 16-tą w Czatolinie w gminie Łyszkowice funkcjonariusze z „drogówki” zatrzymali kierującego rowerem. Od mężczyzny czuć było silną woń alkoholu. Policjanci zbadali trzeźwość mężczyzny. Okazało się, że był nietrzeźwy. Miał prawie 2,2 promila alkoholu w organizmie. Odpowie teraz przed sądem. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do roku.
Tuż przed 16-tą w ręce stróżów prawa wpadł kolejny rowerzysta. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości 55-letniego mieszkańca gminy Łyszkowice okazało się, że ma w organizmie ponad 1,6 promila alkoholu. Ponadto ustalono, że mężczyzna miał orzeczony zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych i rowerowych. Teraz odpowie przed sądem za złamanie sądowego zakazu i „jazdę na bani”. Równocześnie wpadł w ręce stróżów prawa 56-latek z gminy Łyszkowice, który miał w organizmie prawie 0,9 promila alkoholu.  W Bielawach o 14.45 funkcjonariusze z prewencji ujawnili także nietrzeźwego 47-latka z gminy Bielawy. U mężczyzny urządzenie do badania stanu trzeźwości wykazało 1,6 promila alkoholu w organizmie.
Apelujemy o rozsądek, ostrożną jazdę i tylko trzeźwym.
 
<< « start < wstecz 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 595 - 603 z 839