Strona główna arrow Aktualności
sobota, 25 czerwiec 2016
 
 

konsultacje praca  Erazmus+

Aktualności


Pobity nastolatek
poniedziałek, 17 październik 2011
Do zdarzenia doszło 14 października po godzinie 15-tej. Do idącego w okolicy ulic Ciemnej i Konopackiego 17-latka podeszło dwóch nastolatków, którzy zaatakowali go. Jeden z nich kopnął pokrzywdzonego w nos, a następnie uderzył pięścią  w głowę, po czym obaj oddalili się. Ofiara zauważywszy nadjeżdżający radiowóz, powiadomiła o zajściu policjantów. Funkcjonariusze natychmiast zareagowali i ruszyli w pościg. Już po chwili zatrzymali dwóch wskazywanych przez pokrzywdzonego nastolatków. Okazali się nimi dwaj nieletni z Łowicza w wieku 15 i 16 lat. Byli trzeźwi. Policjanci przekazali nieletnich opiekunom. Teraz sprawą zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich.
 
Uważajmy na oszustów!
wtorek, 11 październik 2011

Na terenie całego kraju  zdarzają się  przypadki kradzieży metodami na wnuczka, administrację czy pracownika innej instytucji. Metody działania sprawców są różne, natomiast cel jest jeden – uśpić czujność potencjalnej ofiary i wykorzystać zdobyte zaufanie do celów przestępczych.

Podobne zdarzenie miało miejsce 10 października w godzinach przedpołudniowych  na jednym z łowickich osiedli. Do mieszkania 88-latki  zapukały dwie kobiety. Oświadczyły, iż są pracownicami Zakładu Ubezpieczeń Społecznych  i przyszły w sprawie emerytury. Kobieta nic nie podejrzewając wpuściła panie do domu. Dopiero po ich wyjściu zorientowała się, ze została okradziona. Straciła 850 złotych. Apelujemy o rozwagę i zachowanie zdrowego rozsądku. Osoby podające się za pracowników firm czy instytucji zawsze powinny mieć przy sobie legitymację albo dokumenty potwierdzające, że są uprawnione do wizyt w naszym mieszkaniu. Należy taki dokument sprawdzić i potwierdzić w instytucji, w której dana osoba ma pracować. Dobrze jest, gdy podczas takiej wizyty zawołamy zaufanego sąsiada, który wspólnie z nami będzie obecny w domu. Gdy mamy jakiekolwiek podejrzenia należy umówić osoby na inny termin wizyty i o całym zdarzeniu poinformować policję dzwoniąc na bezpłatny numer alarmowy 997.

 
Nietrzeźwi złamali zakaz sądowy
poniedziałek, 10 październik 2011
Nietrzeźwi z zakazem. 10 października łowiccy policjanci ujawnili nietrzeźwych cyklistów z zakazem. Grozi im do trzech lat pozbawienia wolności. Pierwszy z nich „wpadł” w ręce stróżów prawa w Wejscach o godzinie ósmej. 56-latek z gminy Kocierzew nie tylko był nietrzeźwy mając ponad 2,2 promile alkoholu w organizmie, ale złamał też sądowy zakaz kierowania pojazdami. Drugi z cyklistów został zatrzymany w Popowie po 17-tej. 53-letni mieszkaniec powiatu łowickiego miał 1,7 promila alkoholu w organizmie i nie zastosował się do wyroku orzeczonego przez Sąd Rejonowy w Łowiczu zakazującego kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi i rowerami. Obaj odpowiedzą przed sądem za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz złamanie sądowego zakazu. Grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.
 
Nietrzeźwi nieodpowiedzialni kierowcy
środa, 05 październik 2011
Nietrzeźwi nieodpowiedzialni kierowcy stanowią zagrożenie na drogach. Apelujemy o rozsądek i wsiadanie za kierownicę tylko trzeźwym by nie doszło do tragedii. Do zdarzenia doszło 4 października o 19.15 w Maurzycach na trasie krajowej numer 92. Z ustaleń wynika, że kierujący fordem mondeo 22-letni mieszkaniec powiatu łomżyńskiego wykonując manewr wyprzedzania ciężarówki volvo z naczepą nie zachował środków ostrożności, na skutek czego doszło do zderzenia z tym pojazdem, po czym uderzył w jadącą z naprzeciwka ciężarową scanią, a następnie zjechał do przydrożnego rowu. Okazało się, że był nietrzeźwy. Miał w organizmie 2 promile alkoholu. Teraz odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie kolizji drogowej. Mężczyźnie grozi do dwóch lat pozbawienia wolności. Do kolejnego zdarzenia z udziałem nietrzeźwego kierowcy doszło tego samego dnia przed godziną 11-tą na ulicy Czajki w Łowiczu. 24-letni mieszkaniec Łowicza kierujący volkswagenem transporterem uderzył w słup energetyczny. Był również nietrzeźwy. Miał w organizmie ponad 2,4 promila alkoholu. Mężczyzna odpowie za spowodowanie kolizji drogowej i jazdę „na podwójnym gazie.”

 
 
Policjanci udaremnili dalszą jazdę pijanemu kierowcy
poniedziałek, 03 październik 2011
ImagePolicjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Łowiczu udaremnili dalszą jazdę pijanemu kierowcy ciężarówki, jednocześnie zapobiegając tragedii na drodze.
Zdarzenie miało miejsce przed godziną ósmą 3 października. O swoich podejrzeniach zaalarmowali dyżurnego inni kierowcy, których zaniepokoił sposób jazdy ciężarowego mana. Twierdzili, że kierowca najprawdopodobniej zasypia lub może być nietrzeźwy. Man jechał krajową „czternastką”, a następnie skierował się na trasę 92 w kierunku Kutna, a więc głównymi ciągami komunikacyjnymi, gdzie natężenie ruchu jest ogromne, a co za tym idzie większe zagrożenie. Dyżurny natychmiast skierował w ten rejon policjantów, którzy jeszcze w Łowiczu zatrzymali wskazany pojazd. Auto przewoziło trzy nowe ciągniki siodłowe. Potwierdziły się podejrzenia innych uczestników ruchu drogowego, bowiem kierowca mana, 40-letni mieszkaniec powiatu opoczyńskiego miał 1,9 promila alkoholu w organizmie.  Stracił prawo jazdy, a pojazd został zabezpieczony. Teraz pirata drogowego czeka odpowiedzialność przed sądem. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności.
Również w miniony weekend funkcjonariusze wyeliminowali z dróg kilku nietrzeźwych. Niewątpliwymi rekordzistami okazali się tym razem cykliści. 1 października tuż po 19-tej na ulicy Batalionów Chłopskich 29-letni mieszkaniec Łowicza miał ponad 2,8 promila w organizmie. Drugi zaś zatrzymany został w Rogóźnie 2 października przed 19-tą. 34-letni mieszkaniec gminy Domaniewice osiągnął ten sam wynik. Za to przestępstwo grozi im do roku pozbawienia wolności.
 
<< « start < wstecz 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 595 - 603 z 1051