Strona główna arrow Aktualności
poniedziałek, 20 październik 2014
 
 
praca
Aktualności


Przewoził tytoń bez polskich znaków skarbowych akcyzy
piątek, 12 marzec 2010
9 marca o godzinie 16.40 funkcjonariusze z komisariatu w Bielawach w miejscowości Orenice w gminie Bielawy zatrzymali do kontroli drogowej mercedesa sprintera. Policjanci w pojeździe ujawnili 20 worków tytoniu fajkowego  bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Łącznie w workach były 192 kilogramy tytoniu, zapakowanego w mniejsze torby foliowe. Towar zabezpieczono.
                Image
34-letni mieszkaniec Łęczycy usłyszał zarzut przewożenia wyrobów akcyzowych bez polskich znaków skarbowych akcyzy, na których ciąży podatek akcyzowy przekraczający ustawowy próg. Jak ustalono naraził Skarb Państwa na uszczuplenie nie płacąc podatku akcyzowego w kwocie około 92 tysięcy złotych. Na wniosek policji  Prokurator Rejonowy w Łowiczu zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz zakaz opuszczania kraju.
 
Nieletni złodziej
czwartek, 11 marzec 2010
9 marca tuż przed godziną 21.30 ochrona jednego z łowickich marketów powiadomiła o kradzieży. Oficer dyżurny skierował patrol policjantów z Plutonu Patrolowo-Interwencyjnego. Stróże prawa ustalili, że 16-latek z Łowicza ukradł 6 sztuk maszynek do strzyżenia marki Philips, których łączna wartość to prawie 600 złotych.
                Image  
Nieletniego przewieziono do komendy, a następnie przekazano pod opiekę rodzicom. Skradziony towar odzyskano. O losie nieletniego zadecyduje Sąd Rodzinny i Nieletnich.
 
Pieszy zginął w wypadku
wtorek, 09 marzec 2010
Łowiccy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło 9 marca 2010r o godz. 9:55 w miejscowości Brodne Józefów w gminie Kiernozia gdzie doszło do potrącenia pieszego przez pojazd marki Audi A6. W wyniku tego zdarzenia śmierć na miejscu poniósł pieszy 36-letni mieszkaniec gminy Kiernozia. Audi kierował 34-letni mieszkaniec powiatu łowickiego. Był trzeźwy, pobrano również krew do badań na zawartość alkoholu. Funkcjonariusze wyjaśniają przyczyny tego zdarzenia.
 
Śmierć w pożarze
poniedziałek, 08 marzec 2010
Łowiccy policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny pożaru. 6 marca o godzinie 5.47 oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie o pożarze w budynku mieszkalnym na jednym z łowickich osiedli domków jednorodzinnych. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol policji oraz strażacy. Na skutek zaistniałego pożaru śmierć poniósł 56-letni mężczyzna zamieszkujący w budynku. Śledczy z Łowicza wyjaśniają przyczyny pożaru.
 
Tragedia na krajowej 14 w Domaniewicach
poniedziałek, 08 marzec 2010
Policjanci prowadzą czynności w sprawie wypadku drogowego,  jaki miał miejsce 6 marca tuż po godzinie 6.30 w Domaniewicach.
             Image
 Ze wstępnych ustaleń wynika, że 35-letni mieszkaniec Łodzi kierujący samochodem osobowym renault laguna jadąc drogą numer 14 w kierunku Łodzi z nieustalonych dotychczas przyczyn zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z ciągnikiem siodłowym marki DAF kierowanym przez 31-letniego mieszkańca powiatu sochaczewskiego. W wyniku wypadku śmierć na miejscu poniósł kierowca laguny oraz dwaj pasażerowie – 37-letni mieszkaniec Łodzi i 29-letni mieszkaniec Tomaszowa Mazowieckiego. Kierowca tira był trzeźwy, odniósł obrażenia ciała nie zagrażające bezpośrednio jego życiu i zdrowiu lecz pozostał w szpitalu na obserwacji.
 
 
<< « start < wstecz 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 595 - 603 z 844