Komenda Powiatowa Policji w Łowiczu

Aktualności

Na skróty

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Fotoprzestroga

Najczęściej czytane

 1. Agresywny sąsiad z siekierą

  Policjanci zatrzymali 68-letniego mężczyznę, który z siekierą w ręku zastraszał sąsiadów. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat.

 2. Policjanci o bezpieczeństwie na konferencji

  29 listopada w Łowiczu odbyła się XIV Konferencja pod hasłem „Ryzykowne zachowania zdrowotne”. Jej organizatorem była Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Łowiczu, Urząd Miejski w Łowiczu a także rejonowy oddział PCK.

 3. O bezpieczeństwie z osobami duchownymi

  Ochrona bezpieczeństwa, życia i zdrowia ludzi oraz mienia to jedno z ustawowych zadań policji. Zatem funkcjonariusze przeprowadzają codziennie szereg różnych działań, spotykają się z różnymi grupami osób i rozmawiają na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

 4. O bezpieczeństwie z dziećmi i młodzieżą

  W minionym tygodniu łowiccy policjanci z Zespołu do Spraw Nieletnich i Patologii przeprowadzili osiem spotkań w szkołach. Tematem przewodnim było bezpieczeństwo na drodze.

 5. Przygotuj samochód przed zimą

  Aby zima nie była dla kierowcy zaskoczeniem, należy wcześniej się do niej przygotować: wymienić opony, sprawdzić oświetlenie pojazdu, akumulator i płyny. Jak podkreślają funkcjonariusze drogówki, odpowiednie przygotowanie auta połączone z rozsądną jazdą gwarantuje, że podczas zimy nie spotka nas żadna nieprzyjemna niespodzianka na drodze.

 6. Akcja "Alkohol i narkotyki" w Łowiczu

  Łowicka policja przeprowadziła działania wymierzone w kierunku nietrzeźwych, wsiadających za kierownicę.

 7. Pamiętajmy o odblaskach!

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Łowiczu 25 listopada przeprowadzają działania "Niechronieni", skupiając się przede wszystkim na bezpieczeństwie pieszych i rowerzystów.

 8. Z wizytą w Warszawie

  18 listopada 2016 roku pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Łowiczu wspólnie z członkami Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w Łowiczu uczestniczyli w wycieczce do Warszawy.

 9. "Trzeźwy poranek"

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Łowiczu w dniu 27 listopada przeprowadzili działania "Trzeźwy poranek"

 10. Po Andrzejkach akcja „ Trzeźwy Poranek „

  Policjanci z komend miejskich i powiatowych województwa łódzkiego, 1 grudnia 2016 roku , od wczesnych godzin rannych prowadzili kontrole stanu trzeźwości kierujących. Policyjne patrole można było spotkać na większości dróg, którymi kierujący przemieszczali się do pracy, czy też odwozili dzieci do szkoły. Z danych statystycznych za okres od stycznia do końca października 2016 roku wynika, że na terenie województwa łódzkiego policjanci zatrzymali 3408 nietrzeźwych kierujących.

Linki

TAGI

prędkość 997 mapa rośliny konkurs dzielnicowi profilaktyka zwierzęta majówka pieszy miesięcznik ćwiczenia woda wypadek Zielona ruch drogowy Strefa święto policji motocyklista słabosłyszący nietrzeźwy Światowe Dni Młodzieży bezpieczeństwo głuchoniemi uszkodzenie mienia wakacje ochrona