Strona główna arrow Aktualności
piątek, 25 lipiec 2014
 
 
praca
Aktualności


Bezpieczne ferie
wtorek, 02 luty 2010
W minionym tygodniu w Szkole Podstawowej Nr 4 w Łowiczu odbył się cykl spotkań z uczniami tej szkoły na temat bezpieczeństwa. W klasach starszych prelekcja dotyczyła odpowiedzialności nieletnich za popełnione czyny karalne. Klasy młodsze usłyszały porady jak bezpiecznie spędzić zbliżające się ferie  i odpowiedzialnie organizować sobie zimowe zabawy. A więc sporty zimowe uprawiać tylko pod okiem dorosłych i w miejscach do tego przeznaczonych.  Mówiła do czego może doprowadzić brawura i lekkomyślność dzieci w czasie zimowego wypoczynku.. Policjantka wskazywała też jak uniknąć czyhających zagrożeń, jak zachować się w kontakcie z nieznajomym, przypomniała o odpowiedzialnym zachowaniu w szkole i domu.

               Image

 
Nietrzeźwy złamał sądowy zakaz
niedziela, 31 styczeń 2010
30 stycznia na ulicy Poznańskiej w Łowiczu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego rowerem. Od mężczyzny czuć było silną woń alkoholu. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. Miał w organizmie ponad 2,6 promila alkoholu. Ponadto 30-latek z Łowicza nie zastosował się do dwóch wyroków orzeczonych przez sąd łowicki, zakazujących kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi i rowerami obowiązującymi do 2011 i 2012 roku. Teraz odpowie za jazdę „na bani” i złamanie sądowego zakazu.
 
Apelujemy o ostrożną jazdę
czwartek, 28 styczeń 2010
28 stycznia 2010 roku na trasie numer 2 w miejscowości Zabostów  doszło do wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym hyundai 30-letni mieszkaniec Olsztyna nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, wpadł w poślizg, stracił panowanie nad pojazdem a następnie zjechał na przeciwny pas ruchu uderzając w ciężarowego mana i wpadł do przydrożnego rowu. W wyniku  zdarzenia dwóch mężczyzn podróżujących autem osobowym zostało hospitalizowanych. Kierowca i  pasażer  64-letni Warszawianin doznali obrażeń ciała w postaci urazu głowy, podejrzenia wstrząśnienia mózgu i ogólnych potłuczeń. Kierujący pojazdami byli trzeźwi.
Apelujemy do wszystkich kierujących o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do trudnych warunków panujących na drodze.    
 
Słońce na drodze
czwartek, 28 styczeń 2010
 "Słońce na Drodze" to hasło kolejnej ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej do której przystąpili też łowiccy policjanci. Akcja ta zorganizowana została przez firmę Data Solutions i wspierana jest przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Ma na celu propagowanie zasad bezpiecznego uczestnictwa dzieci w ruchu drogowym. Nadrzędnym celem kampanii jest zachęcenie najmłodszych do noszenia kamizelek odblaskowych. W akcji tej udział wzięli uczniowie klas I-III ze Szkoły Podstawowej w Łyszkowicach i Domaniewicach w powiecie łowickim.
              Image
Rozdanie kamizelek było poprzedzone prelekcją na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Podczas spotkania zwrócono uwagę jak duże znaczenie ma noszenie elementów odblaskowych zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym  gdy wcześnie zapada zmrok. Piesi są mało widoczni dla pojazdów nadjeżdżających z przeciwnej strony i elementy odblaskowe znacznie poprawiają ich widoczność na drodze.    
 
Wspólnie z księdzem o bezpieczeństwie
wtorek, 26 styczeń 2010
24 stycznia w Złakowie Kościelnym w gminie Zduny w kościele parafialnym podczas mszy odbyły się prelekcje o bezpieczeństwie z policjantem z Wydziału Ruchu Drogowego. Spotkanie to odbyło się z inicjatywy proboszcza tej parafii księdza Piotra Jankowskiego. Funkcjonariusz uświadamiał zgromadzonych jak ważne są elementy odblaskowe zwłaszcza o tej porze roku, gdy zmrok zapada wcześnie, a jadący rowerami często nie posiadają właściwego oświetlenia. Problem ten dotyczy zwłaszcza rowerzystów poruszających się po nieoświetlonych drogach poza miastem. Proboszcz w trosce o bezpieczeństwo swoich wiernych ufundował kilkadziesiąt kamizelek odblaskowych dla dzieci i dorosłych. Za pośrednictwem policjanta zostały one rozdane rowerzystom.

              Image

Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 595 - 603 z 824