Komenda Powiatowa Policji w Łowiczu

Aktualności

Na skróty

Zobacz SPOT
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Dzielnicowy bliżej nas

Najczęściej czytane

 1. O bezpieczeństwie na drodze podczas Bielawskiego Biegu Ulicznego

  Łowiccy policjanci z ruchu drogowego byli obecni na XVII Bielawskim Biegu Ulicznym. Przeprowadzili pogadankę, a następnie aby na drodze było bezpiecznie, rozdawali elementy odblaskowe.

 2. Policjantka po służbie zatrzymała nietrzeźwego kierującego

  Czujność łowickiej policjantki sprawiła, że nietrzeźwy kierujący został wyeliminowany z ruchu. Mężczyzna miał prawie 2,2 promila alkoholu w organizmie.

 3. Ruszyła akcja „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą”

  Zbliża się czas wakacji i beztroskiego wypoczynku połączonego z rekreacją w wodzie i nad wodą. Niestety jest to również okres, kiedy dochodzi do większej liczby utonięć. Aby zapobiegać tego typu zdarzeniom policjanci rozpoczęli działania w ramach drugiej edycji ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą”.

 4. Zadbajmy o bezpieczny sezon motocyklowy

  Przypominamy, że motocykliści są „niechronionymi” (np. blachą, poduszkami powietrznymi, czy pasami bezpieczeństwa) uczestnikami ruchu drogowego. Nawet najmniejszy błąd wobec nich może spowodować poważny wypadek.Sezon motocyklowy rozkręcił się na dobre. Policjanci apelują do motocyklistów, a także innych użytkowników dróg o zachowanie rozwagi i ostrożności.

 5. "Zostań Policjantem" - spotkanie w Powiatowym Urzędzie Pracy w Łowiczu

  15 czerwca 2018 roku o godzinie 10.00 w Powiatowym Urzędzie Pracy odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące służby w Policji. Spotkanie będzie miało charakter informacyjny, na którym osoby zainteresowane będą mogły poznać szczegóły związane z rekrutacją, ale również wymogi, jakie musi spełnić każdy kandydat ubiegający się o przyjęcie do służby w Policji.

 6. Łowiccy policjanci zlikwidowali dwie nielegalne uprawy konopi

  Łowiccy policjanci w ostatnim czasie zlikwidowali dwie nielegalne uprawy konopi na terenie Łowicza. Łącznie zabezpieczono ponad 1100 sztuk krzewów konopi.

 7. Sprawca kradzieży torebki "na wyrwę" zatrzymany

  Po wyrwaniu torebki na ulicy młodej kobiecie uciekał na rowerze, mimo to szybko wpadł w ręce mundurowych z Łowicza. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.

 8. Dopalacze niszczą życie

  Zbliżający się okres wakacyjnego wypoczynku to czas, kiedy dzieci i młodzież często nudząc się albo chcąc zaspokoić swoją ciekawość, bądź zaimponować swoim rówieśnikom podejmuje działania ryzykowne. Polegają one m.in. na sięganiu po różnego rodzaju substancje psychoaktywne. Jak wynika ze statystyk najczęściej jest to alkohol. Zdarzają się także zatrucia młodych ludzi, którzy skusili się na tzw. dopalacze. Z uwagi na ich nieprzewidywalny jakościowo i ilościowo skład nawet w tej samej serii, wachlarz ryzyka zagrożeń dla zdrowia lub życia ludzi związanych z ich używaniem jest ogromny i nierzadko kończy się zgonem. Mając na względzie bezpieczeństwo dzieci i młodzieży łódzka Policja ostrzega:

 9. Z dziećmi o bezpieczeństwie podczas pikników

  Wakacje tuż tuż... W związku z tym, policjanci z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii spotykają się z dziećmi i przypominają jak bezpiecznie spędzić ten czas wolny.

 10. Dzielnicowi na szkolnym pikniku

  8 czerwca Dzielnicowi uczestniczyli w pikniku zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Zielkowicach z okazji Dnia Dziecka.

Linki

TAGI

głuchoniemi motocyklista święta słabosłyszący Światowe Dni Młodzieży konkurs majówka 997 mapa ruch drogowy przestroga zwierzęta uszkodzenie mienia narkotyki kradzież z włamaniem Strefa woda dzielnicowy ochrona pieszy nietrzeźwy święto policji bezpieczeństwo dzielnicowi wrd wakacje profilaktyka prędkość rośliny papierosy miesięcznik paserstwo prewencja. zima ćwiczenia Zielona wypadek Uratowany przez policjantów kradzież