Strona główna arrow Aktualności
piątek, 09 październik 2015
 
 

praca  Erazmus+

Aktualności


Nietrzeźwy kierowca za kierownicą autobusu
wtorek, 26 październik 2010

25 października przed 8.00 łowicka policja otrzymała telefoniczne zgłoszenie, że autobusem liniowym kieruje prawdopodobnie nietrzeźwy kierowca. Łowiccy funkcjonariusze natychmiast zareagowali i pojechali w podany rejon do miejscowości Wyborów. Patrol policji zatrzymał autobus marki Autosan, którym podróżowało 25 pasażerów. Do końca trasy pozostało zaledwie kilkanaście kilometrów. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości kierowcy. 57-letni mieszkaniec powiatu łowickiego miał w organizmie ponad 1,4 promila alkoholu. Ponadto pojazd od paru dni nie miał aktualnych badań technicznych, w związku z czym odebrany został dowód rejestracyjny. Kierowcy zatrzymano także prawo jazdy. Wkrótce odpowie przed sądem za jazdę w stanie nietrzeźwości za co grozi do 2 lat więzienia. Przedsiębiorstwo w krótkim czasie zapewniło innego kierowcę, który dokończył kurs. Przegląd techniczny zaktualizowano niezwłocznie po zakończeniu trasy.

 
Nie pomagaj złodziejowi!
sobota, 23 październik 2010

1. Dobrze zabezpiecz wartościowe przedmioty noszone przy sobie !Nie noś portfela w tylnej kieszeni spodni, unikaj noszenia torebki na pasku z tyłu! Torebka powinna być zawsze zamknięta i odwrócona zamkiem "do siebie", a nie na zewnątrz. Portmonetka powinna zawsze znajdować się na dnie torebki!  Nie zostawiaj torebki na wieszaku, oparciu krzesła w punktach usługowych. Nie zostawiaj torebki z portfelem bez opieki w lokalach rozrywkowych, restauracjach, pomieszczeniach instytucji, w których może mieć do niej dostęp wiele osób. Podczas zakupów, mierzenia garderoby, pakowania, płacenia w sklepie - nie odstawiaj od siebie torebki, na podłogę lub ladę - złodziejowi wystarczy nawet taki krótki moment. Nie noś przy sobie więcej gotówki, niż wynika to z potrzeby zakupów w danym dniu! Noś ze sobą tylko niezbęne dokumenty. Klucze do mieszkania noś w innym miejscu niż dokumenty z adresem - jeżeli złodziej zdobędzie taki komplet może okraść Twoje mieszkanie zanim zdążysz zareagować.

2. Zwracaj szczególną uwagę na osoby znajdujące się tuż przy Tobie!W środkach masowej komunikacji wybieraj zawsze miejsce w pobliżu znanych Ci osób lub kierującego - unikaj pustych przedziałów w pociągu! Obserwuj otoczenie oraz swój bagaż przy wsiadaniu do zatłoczonego autobusu (pociągu). Własne torby i pakunki trzymaj przed sobą. Zwróć uwagę na osoby, które tworzą sztuczny tłok. Obserwowane - nie dokonają kradzieży! Pamiętaj, że podróżując w stanie po spożyciu alkoholu łatwiej możesz stać się ofiarą złodziei! Nie nawiązuj przygodnych znajomości! Nie zasypiaj podróżując publicznymi środkami komunikacji!

3. Zamykaj bramę, drzwi i okna w mieszkaniu, domu i samochodzie !Nigdy nie zostawiaj otwartych drzwi domu lub mieszkania, nawet gdy jesteś w środku. Nie zostawiaj wartościowych przedmiotów (portfela, dokumentów, kluczyków do samochodu, telefonu komórkowego) przy drzwiach wejściowych, na korytarzu lub w samochodzie. W przypadku nawet krótkiej wizyty obcej osoby możesz je stracić. Zawsze zamykaj drzwi i okna domu na noc. Śpiąc w drugim pokoju lub na piętrze nie usłyszysz, gdy ktoś wejdzie.Zamykaj bramę na posesję. Nie zostawiaj otwartego samochodu. Nigdy nie zostawiaj otwartych drzwi i okien samochodu podczas nawet krótkich zakupów. Nie zostawiaj portfela, dokumentów, telefonów itp. w otwartym samochodzie nawet na własnym podwórku. Wstawiając samochód do garażu, zabierz z niego wartościowe przedmioty, zamknij pojazd i pomieszczenie.

4. Dobrze zabezpiecz swoją działkę !Drogiego sprzętu (kosiarki, piły, sprzęt elektroniczny, czy agregaty) najlepiej nie zostawiać na działce. Lepiej zabrać go ze sobą i przechowywać w dobrze zabezpieczonym pomieszczeniu. Działkowy domek należy odpowiednio zabezpieczyć tak, jak własne mieszkanie to na pewno odstraszy złodziei. Stan zabezpieczeń należy kontrolować co jakiś czas po zamknięciu. Kilkumiesięczną nieobecność właściciela i brak zmian na działce łatwo zauważyć i wykorzystać do kradzieży

 
 
Śmiertelne potrącenie pieszego
poniedziałek, 18 październik 2010

17 października o godzinie 16.00 w miejscowości Jamno w powiecie łowickim na trasie nr 14, doszło do potrącenia przechodzącego przez jezdnię mężczyzny przez osobową hondę jadącą w kierunku Łowicza. W wyniku zaistniałego zdarzenia na skutek odniesionych obrażeń 21-mieszkaniec gminy Łowicz poniósł śmierć na miejscu. Kierująca pojazdem 37-letnia obywatelka Holandii zamieszkała w Amsterdamie była trzeźwa. Łowiccy policjanci pracują nad wyjaśnieniem okoliczności i przyczyn tego wypadku drogowego.

 

 
Nietrzeźwy nastolatek uszkodził auto
poniedziałek, 18 październik 2010

15 października między godziną 20.30 a 20.35 na parkingu przy ulicy Starorzecze uszkodzony został ford focus. Przechodzący przy aucie nastolatek kopnął w drzwi pojazdu, siedzący w środku właściciel  szybko zatrzymał nastolatka i powiadomił policję. Został on przewieziony na komendę. Okazało się, że 16-latek z Łowicza był nietrzeźwy, miał w organizmie 2,4 promila alkoholu, uszkodził powłokę lakierniczą na prawych przednich drzwiach. Pokrzywdzony mieszkaniec Łowicza wycenił straty na 300 złotych. Policjanci wyjaśniają skąd miał alkohol. Nieletni został przekazany opiekunom. Teraz zajmie się nim Sąd Rodzinny i Nieletnich.

 
Działania Policji i SOK na rzecz bezpieczeństwa przy przejazdach kolejowych
poniedziałek, 18 październik 2010

15 października w godzinach 8-12 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oraz pracownicy Polskich Kolei Państwowych z Łowicza przeprowadzili wspólną akcję w rejonie jednego z przejazdów kolejowych na terenie Łowicza przy ulicy Seminaryjnej.Były to działania prewencyjne mające na celu przypomnienie uczestnikom ruchu drogowego o przestrzeganiu przepisów w pobliżu przejazdów kolejowych. Inicjatorem tej akcji było PKP. Funkcjonariusze skontrolowali 14 pojazdów, ujawnili wykroczenia drogowe i ukarali mandatami karnymi pięciu kierowców, którzy nie zastosowali się do znaku STOP.

                     Image            

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności podczas zbliżania się do przejazdu kolejowego i nie lekceważenie znaków drogowych. W najbliższym czasie takie akcje zostaną podjęte w innych rejonach miasta.

Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 595 - 603 z 946