Strona główna arrow Aktualności
niedziela, 01 luty 2015
 
 

praca

 

Aktualności


Powiatowy etap Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym roztrzygnięty
środa, 21 kwiecień 2010
Wzorem lat ubiegłych  Polski Związek Motorowy  przy współudziale Policji, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego i Kuratorium Oświaty zorganizował Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym oraz Urząd Miasta Łowicza i Starostwo Powiatowe w Łowiczu oraz SP Nr 2.
20 kwietnia odbyły się eliminacje powiatowe w Łowiczu.
                  Image
Czytaj całość...
 
Sprawca kradzieży rozbójniczej zatrzymany
niedziela, 18 kwiecień 2010
Do zdarzenia doszło 16 kwietnia po godzinie 11 w jednym z biur w centrum miasta. Pracownica biura wyszła na moment z pokoju, pozostawiając na biurku telefon komórkowy. W tym momencie do pomieszczenia wszedł mężczyzna i ukradł nokię kobiecie o wartości 500 złotych. Gdy pokrzywdzona zauważyła kradzież, sprawca użył wobec niej przemocy poczym uciekł ze skradzioną komórką. O zaistniałym zdarzeniu został powiadomiony oficer dyżurny, który natychmiast skierował patrol we wskazany rejon. Policjanci po krótkim pościgu zatrzymali zuchwałego złodzieja. 48-letni łowiczanin w chwili zatrzymania był nietrzeźwy - miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu i trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej. Podejrzany jest znany policji, a w przeszłości był już karany. Decyzją Prokuratora Rejonowego w Łowiczu wobec 48-latka został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz zakaz opuszczania kraju.
 
Wciąż przybywa nietrzeźwych na drogach
sobota, 17 kwiecień 2010
W piątkowe popołudnie 16 kwietnia policjanci wyeliminowali z ruchu trzech nietrzeźwych rowerzystów. O godzinie 11.35 na ulicy Katarzynów funkcjonariusze zatrzymali cyklistę. Mieli duże wątpliwości co do stanu trzeźwości mężczyzny, co potwierdzili badaniem stanu trzeźwości. Okazało się, że 30-letni mieszkaniec Łowicza ma w organizmie 3,7 promila alkoholu. W Dzierzgowie o 18.20 w ręce stróżów prawa „wpadł” 38-letni mieszkaniec gminy Nieborów, który miał w organizmie 2,05 promila alkoholu. O 19.25 w Domaniewicach funkcjonariusze zatrzymali kolejnego nietrzeźwego cyklistę. Od mężczyzny czuć było silną woń alkoholu. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. Wynik badania jednoznacznie wskazał, że 20-letni mieszkaniec gminy Domaniewice był nietrzeźwy. Miał w organizmie 2,37 promila alkoholu. Ponadto poruszał się rowerem pomimo orzeczonego przez Sąd Rejonowy w Łowiczu zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych i rowerów, obowiązującego do października 2011 roku. Nietrzeźwym rowerzystom grozi kara pozbawienia wolności do roku, zaś za złamanie sądowego zakazu do trzech lat.
 
Nietrzeźwy cyklista z zakazem
środa, 14 kwiecień 2010
14 kwietnia o godzinie 9.40 w Kiernozi funkcjonariusze zatrzymali cyklistę, który był nietrzeźwy. Badanie wykazało, że ma w organizmie prawie 2,3 promila alkoholu. Ponadto 41-letni mieszkaniec Kiernozi ma orzeczony sądownie zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i rowerów, obowiązujący do 2015 roku. Mężczyźnie grozi do 3 lat pozbawienia wolności.
 
Uciekał przed funkcjonariuszami
wtorek, 13 kwiecień 2010
12 kwietnia policjanci łowickiej „drogówki” pełniąc służbę na terenie powiatu, o godzinie 23-ciej w Bełchowie postanowili zatrzymać do kontroli drogowej nadjeżdżający pojazd. Kierowca opla astry jednak nie zareagował na polecenia policjantów do zatrzymania, zlekceważył je i zaczął uciekać . Policjanci ruszyli w pościg za pojazdem. W pewnym momencie kierowca wysiadł z auta, porzucił samochód i w dalszym ciągu uciekał, ale szybko został zatrzymany w miejscu zamieszkania. Jak się okazało 20-letni mieszkaniec gminy Nieborów był nietrzeźwy. Miał 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto mężczyzna złamał sądowy zakaz, który orzekł Sąd Rejonowy w Łowiczu, dotyczący kierowania pojazdami mechanicznymi. Mężczyzna został zatrzymany, a pojazd zabezpieczony na parkingu strzeżonym. Po wytrzeźwieniu zostanie przesłuchany, odpowie przed sądem za popełnione czyny.
 
<< « start < wstecz 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 595 - 603 z 864