Strona główna arrow Aktualności
piątek, 22 maj 2015
 
 

praca

 

Aktualności


Wpadł włamywacz
piątek, 23 lipiec 2010

Policjanci z Plutonu Patrolowo – Interwencyjnego zatrzymali 50-letniego mieszkańca Łowicza, który włamał się do budynku mieszkalnego i ukradł różne towary. Do zdarzenia doszło 21 lipca o 20-tej w Klewkowie w gminie Łowicz. Mężczyzna w budynku wyważył okno, wszedł do wnętrza. Łupem złodzieja padły artykuły spożywcze, chemiczne i gospodarstwa domowego, odzież, jak również pościel i butla gazowa z reduktorem o wartości 300 złotych. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Był nietrzeźwy. Miał w organizmie ponad 2,2 promila alkoholu.  Skradzione  rzeczy wróciły do właścicielki. Mężczyźnie przedstawiono zarzut kradzieży z włamaniem. Grozi  mu do 10 lat pozbawienia wolności.

 
Nietrzeźwy rowerzysta z zakazem
czwartek, 22 lipiec 2010

21 lipca o godzinie 17.50 w Bogorii policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto 60-letni mieszkaniec gminy Zduny nie zastosował się do wyroku sądowego zakazującego kierowania rowerami. Teraz mężczyzna odpowie za jazdę po pijanemu i złamanie zakazu sądowego.

 
Wpadł z amfetaminą i marihuaną
czwartek, 22 lipiec 2010

20 lipca tuż przed 18-tą  policjanci prewencji patrolując rejon miasta na ulicy Armii Krajowej wylegitymowali młodego mężczynę. Na widok stróżów zachowywał się nerwowo, co wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy. Miał  przy sobie cztery dilerki, w których były środki odurzające. Ukrył je w kieszeni. Dwie dilerki zawierały marihuanę, zaś w dwóch pozostałych, była amfetamina.  20-letni mieszkaniec Łowicza został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Przedstawiono mu zarzut posiadania środków odurzających.  Łowiczaninowi grozi do trzech lat pozbawienia wolności.

 
Nietrzeźwy kierowca autobusu
poniedziałek, 19 lipiec 2010

19 lipca o godzinie 6.30. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego na prośbę organizatorów kolonii udali się na Stary Rynek w Łowiczu celem kontroli autobusów. Dwa autokary miały zawieść dzieci na kolonie do Mrzeżyna. Policjanci sprawdzili stan techniczny pojazdów oraz stan trzeźwości kierowców. Niestety po wykonaniu badania stanu trzeźwości okazało się, że jeden z kierowców jest nietrzeźwy. 44-letni mieszkaniec Rawy Mazowieckiej miał w organizmie prawie 1 promil alkoholu. Na miejsce wezwano innego – trzeźwego – kierowcę z tej samej firmy przewozowej i dzieci bezpiecznie wyruszyły w podróż. W miniony weekend łowiccy funkcjonariusze wyeliminowali z dróg powiatu jeszcze kilku nietrzeźwych kierowców. Swoistym „rekordzistą” był nietrzeźwy kierowca ciężarówki man zatrzymany 16 lipca po południu w Kompinie. To obywatel Białorusi, 47-letni mieszkaniec Mińska, który jak się okazało miał ponad 3,1 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany i będzie odpowiadał przed sądem w trybie przyspieszonym.

 
Okradziono mieszkanie na parterze
piątek, 16 lipiec 2010

15 lipca Komenda Powiatowa Policji w Łowiczu otrzymała zgłoszenie o kradzieży mieszkaniowej.  Do zdarzenia doszło na osiedlu Bratkowice w godzinach 10-12.20. Nieznany sprawca wykorzystując niezamknięte okno w mieszkaniu na parterze dostał się do wnętrza  mieszkania i ukradł laptopa o wartości dwa tysiące złotych. Apelujemy o ostrożność! Pamiętajmy, aby zawsze przy wyjściu nawet na chwilę z domu lub mieszkania, zamknąć okna aby w podobny sposób nie paść ofiarą przestępstwa. 

 
<< « start < wstecz 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 595 - 603 z 901