Komenda Powiatowa Policji w Łowiczu

Aktualności

Na skróty

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Fotoprzestroga

Najczęściej czytane

 1. Zmiana na stanowisku Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Łowiczu

  W dniu 5 stycznia 2017 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Łowiczu miała miejsce uroczystość powierzenia obowiązków Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Łowiczu.

 2. O bezpieczeństwie z dziećmi i młodzieżą

  Łowiccy policjanci kontynuują spotkania profilaktyczne w szkołach dotyczące bezpieczeństwa. Spotkania są adresowane do wszystkich grup wiekowych uczniów i organizowane w różnych placówkach oświatowych naszego powiatu.

 3. "Działania prewencyjne MOP 2016/2017"

  11 stycznia 2017 roku policjanci z Łowicza po raz kolejny uczestniczyli w ponadpowiatowej akcji "Działania prewencyjne MOP 2016/2017"

 4. Z pistoletem do sądu

  28 grudnia 2016 roku o godz. 12.35 policja została powiadomiona o niecodziennej sytuacji zaistniałej w łowickim sądzie. Podczas rozprawy 65-letni pokrzywdzony wyciągnął 3 przedmioty przypominające broń i położył je na stole. Szybko został obezwładniony. Sąd zastosował wobec 65-latka z Łowicza 10-dniowy areszt jako karę porządkową a policja wyjaśnia sprawę.

 5. Rusza konkurs plastyczny w ramach kampanii pn. „WSPÓLNIE DLA BEZPIECZEŃSTWA NA STOKU”

  Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji zainicjowało kampanię informacyjno-edukacyjną na rzecz poprawy bezpieczeństwa na zorganizowanych terenach narciarskich pn. „Wspólnie dla bezpieczeństwa”. Celem przedsięwzięcia jest promowanie odpowiedzialnych postaw narciarzy i snowboardzistów, poszerzenie wiedzy na temat odpowiedzialności prawnej związanej z naruszeniem przepisów obowiązujących na stokach oraz upowszechnianie Dekalogu Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej.

 6. Zmiany w przepisach ruchu drogowego od 1 stycznia 2017 r

  Odnosząc się do przekazów medialnych dotyczących zmian w przepisach ruchu drogowego od 1 stycznia 2017 r., pragniemy poinformować, że istotną zmianą, jaka weszła w życie z tą datą, jest znowelizowany tryb przekazywania staroście informacji o ujawnionym naruszeniu polegającym na przekroczeniu prędkości o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym.

 7. Akcja „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”

  30 grudnia 2016 roku łowiccy łowiccy policjanci przeprowadzili akcję „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Były to kolejne działania powiatowe, przeprowadzone na terenie miasta i powiatu łowickiego.

 8. Nie bądźmy obojętni na zagrożenia związane z wychłodzeniem organizmu

  Kiedy temperatura na zewnątrz gwałtownie spada, jest zbliżona do zera, lub niższa, nie zapominajmy, że są osoby, które mogą potrzebować naszej pomocy. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie.

 9. Punkt Kontroli Autobusów w Łowiczu

  Zanim wyruszymy w drogę warto sprawdzić stan techniczny i trzeźwość kierowcy autokaru. Nadchodzą ferie zimowe w województwie łódzkim , a tym samym nasze dzieci i młodzież wyruszają na zimowiska. Jak co roku policjanci z ruchu drogowego organizują „punkt kontroli autobusów”.

 10. Pomimo niesprzyjającej aury, nie brakuje nieodpowiedzialnych kierowców.

  Mimo, iż warunki pogodowe są niesprzyjające, na drogach jest ślisko i niebezpiecznie, wciąż na drogi wyjeżdżają osoby, które wcześniej spożywały alkohol. Stwarzają ogromne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego.

Linki

TAGI

święto policji woda 997 przestroga Światowe Dni Młodzieży słabosłyszący majówka pieszy ćwiczenia profilaktyka motocyklista uszkodzenie mienia bezpieczeństwo mapa ruch drogowy dzielnicowi miesięcznik konkurs prędkość ochrona Strefa święta rośliny wypadek Zielona wakacje nietrzeźwy zwierzęta głuchoniemi