Strona główna arrow Aktualności
środa, 29 lipiec 2015
 
 

pracaErazmus+

Aktualności


Dokonał rozboju, zabierając 5 złotych i papierosy
niedziela, 29 sierpień 2010

Do zdarzenia doszło 27 sierpnia o godzinie 13.30 na ulicy Koszarowej w Łowiczu. Do 44-letniego mieszkańca Łowicza podbiegł mężczyzna i używając przemocy, wykręcając rękę pokrzywdzonemu siłą zabrał 5 złotych i paczkę papierosów, a następnie oddalił się. Oficer Dyżurny po uzyskaniu informacji o zdarzeniu natychmiast skierował patrol we wskazany rejon ulicy Koszarowej  i w wyniku podjętych czynności funkcjonariusze w pobliżu miejsca zdarzenia zatrzymali rozbojarza. Okazał się nim 29-letni mieszkaniec Łowicza, w chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Miał 1,45 promila alkoholu w organizmie. Został osadzony w areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut rozboju. Jest to przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 12. Prokurator Rejonowy w Łowiczu zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

 
Ostatni weekend wakacyjny tuż, tuż
piątek, 27 sierpień 2010

Zbliża się ostatni wakacyjny weekend. Co roku te dni wiążą się z powrotami z letniego wypoczynku, zwiększonym natężeniem ruchu drogowego, często z pośpiechem i brawurą za kierownicą. Zmęczenie podróżą także nie jest sprzymierzeńcem. Nieprzestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa skutkuje większą liczbą wypadków i ich ofiar dlatego też policjanci na terenie całego kraju w dniach od 27 do 29 sierpnia będą prowadzić wzmożone kontrole.
Z dotychczasowych analiz wynika, iż nadal do głównych przyczyn wielu zdarzeń drogowych należy niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, wyprzedzanie na tzw. trzeciego, kierowanie na „podwójnym gazie”.

Policjanci czuwając nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego będą zwracać uwagę na wszelkie przejawy łamania przepisów.
Łowiccy policjanci będą prowadzić zmasowane działania na głównych ciągach komunikacyjnych. Funkcjonariusze będą zdecydowanie reagować na wykroczenia drogowe i wobec  kierujących łamiących przepisy ruchu drogowego stosować represje.

Apelujemy do kierowców o wsiadanie za kierownicę tylko trzeźwym i wypoczętym!

Przypominamy także o ograniczeniach dotyczących samochodów ciężarowych i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton: 27 sierpnia zakaz obowiązuje w godzinach od 18.00 do 22.00, 28 sierpnia od 8.00 do 14.00, 29 sierpnia od 8.00 do 22.00.


 
Nowy radiowóz dla Policji w Kiernozi
czwartek, 26 sierpień 2010

25 sierpnia o godzinie 12.00 przed Urzędem Gminy w Kiernozi odbyło się uroczyste przekazanie nowego radiowozu. Kia Cee`d została zakupiona ze środków Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi przy dofinansowaniu samorządu gminnego w Kiernozi. W przekazaniu pojazdu uczestniczył m.in. Wójt Gminy Kiernozia – Zenon Kaźmierczak, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi ds. logistyki – Włodzimierz Kalinowski, Komendant Powiatowy Policji w Łowiczu – podinspektor Jacek Banachowicz,  Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Łowiczu – podinspektor Andrzej Rokicki, Przewodniczący Rady Gminy -Stanisław Stańczak, Proboszcz Parafii w Kiernozi ks. Kazimierz Fiks.
Kluczyki do nowego radiowozu Kierownikowi Ogniwa przekazał Wójt Gminy oraz Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi i poświęcony został przez księdza Proboszcza.
Nowa Kia Cee`d będzie użytkowana przez funkcjonariuszy z Ogniwa Prewencji Kryminalnej w Kiernozi.

                   Image

                   Image 

 

 
Śmierć rowerzysty
wtorek, 17 sierpień 2010

Łowiccy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło 16 sierpnia o godzinie 20.05 w miejscowości Jeziorko w gminie Kocierzew Południowy. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym jeep grand cherokee 42-letni mieszkaniec Koluszek, jadąc drogą Kompina – Rybno potrącił wyjeżdżającego z drogi podporządkowanej rowerzystę. 58-letni mieszkaniec gminy Kocierzew został przewieziony do Szpitala Powiatowego w Sochaczewie, gdzie na skutek odniesionych obrażeń zmarł. Kierujący samochodem był trzeźwy.

 
Poszukiwany listem gończym z ulicy trafił za kratki
wtorek, 17 sierpień 2010

16 sierpnia o godzinie 12.10 w Czerniewie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód seat toledo. Od mężczyzny czuć było woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało, miał ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie. Ponadto okazało się, że 28-letni Łodzianin jest poszukiwany listem gończym przez Sąd Rejonowy Łódź Śródmieście i doprowadzenie do Zakładu Karnego, celem odbycia kary.  Mężczyzna został zatrzymany i po wytrzeźwieniu został przewieziony do więzienia. Nie uniknie też odpowiedzialności za popełnione przestępstwo-kierowanie w stanie nietrzeźwości, za co grozi do dwóch lat pozbawienia wolności.

 
<< « start < wstecz 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 595 - 603 z 921