Strona główna arrow Aktualności
sobota, 30 kwiecień 2016
 
 

konsultacje praca  Erazmus+

Aktualności


Rozbojarze w rękach policji
piątek, 19 sierpień 2011
 Do zdarzenia doszło 17 sierpnia około godz. 1.40 w nocy w rejonie Dworca PKS w Łowiczu. Do idącego ulicą 44-letniego łowiczanina podeszło czterech mężczyzn, którzy zażądali pieniędzy. Gdy 44-latek odmówił, napastnicy pobili go i zabrali mu 20 złotych oraz dowód osobisty. Następnie odeszli z miejsca zdarzenia. Oficer dyżurny skierował natychmiast w ten rejon patrol. Po krótkim pościgu mundurowi zatrzymali czterech mężczyzn podejrzewanych o dokonanie tego rozboju. Funkcjonariusze odzyskali też skradzione pieniądze i dokument tożsamości. Zatrzymani są mieszkańcami Łowicza w wieku 28-44 lata. Trzech z nich było wcześniej notowanych. W chwili zatrzymania wszyscy byli pod wpływem alkoholu i zostali osadzeni w areszcie. Za rozbój grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Prokurator Rejonowy w Łowiczu zastosował wobec podejrzanych dozór policyjny.

                  Image

 
Akcja "Alkohol" w powiecie łowickim
środa, 17 sierpień 2011
ImageW miniony weekend łowiccy fnkcjonariusze przeprowadzili akcję "Alkohol",  mającą na celu ujawnianie kierujących pod wpływem alkoholu i eliminowanie ich z dróg powiatu łowickiego. Działania zostały przeprowadzone nie tylko na głównych ciągach komunikacyjnych, ale wszystkich drogach w mieście i powiecie łowickim. Od 14 sierpnia godz. 6.00 do 15 godz.6.00  mundurowi sprawdzili trzeźwość aż 156 uczestników dróg. Wśród nich dwóch było po użyciu alkoholu, zaś przestępstwa popełniło czterech rowerzystów i dwóch kierujących pojazdami.  Niechlubny wynik osiągnął 47-latek z gminy Zduny, ujawniony 14 sierpnia o 15.40 w Złakowie Kościelnym, kierował rowerem mając prawie 3,7 promila alkoholu w organizmie. Zaś w Chąśnie 15 sierpnia tuż po północy 16-latek wsiadł na rower, mając w organizmie ponad 1,6 promila alkoholu. Teraz policjanci ustalają skąd miał alkohol, zajmie się nim Sąd Rodzinny i Nieletnich. Podczas działań nałożone zostały też mandaty za popełnione wykroczenia jak brak zapiętych pasów bezpieczeństwa czy nieprawidłowe przewożenie dzieci. Po raz kolejny apelujemy o rozwagę, wsiadanie za kierownicę tylko trzeźwym i jazdę zgodnie z przepisami. W przeciwnym razie stwarzamy zagrożenie nie tylko dla siebie ale i innych uczestników ruchu drogowego.
 
Wypadek drogowy
piątek, 12 sierpień 2011
Image Do zdarzenia doszło 12 sierpnia o godzinie 3-ciej na skrzyżowaniu ulic Warszawska – Poznańska w Łowiczu. Trwa ustalanie przyczyn i okoliczności wypadku drogowego. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że kierujący ciągnikiem siodłowym renault magnum z ładunkiem ponadnormatywnym, wyjeżdżając z ulicy Warszawskiej w kierunku Kutna nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu ciągnikiem siodłowym volvo, który poruszał się ulicą Poznańską. Na skutek zdarzenia kierowca volvo, obywatel Litwy został przewieziony do szpitala w Łodzi. Doznał obrażeń ciała w postaci urazu czaszkowo-mózgowego. Kierowca renaulta był trzeźwy. Śledczy z Łowicza prowadzą postępowanie mające na celu ustalić okoliczności wypadku. W wyniku zdarzenia, na krajowej „dwójce” pojawiły się utrudnienia w ruchu. Policjanci zabezpieczali miejsce zdarzenia i kierowali ruchem, ruch odbywał się wahadłowo.

 
nietrzeźwy 17-latek na rowerze
piątek, 12 sierpień 2011
11 sierpnia po godzinie 19-tej na ulicy Armii Krajowej w Łowiczu funkcjonariusze z Zespołu do Spraw Nieletnich ujawnili nastolatka, który kierował rowerem w stanie nietrzeźwości. 17-latek z Łowicza miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz policjanci ustalają w jaki sposób wszedł w posiadanie alkoholu.

 
Uszkodził lagunę
środa, 10 sierpień 2011
Do zdarzenia doszło 8 sierpnia po godzinie 18-tej  w Łowiczu na ulicy Poznańskiej. Pokrzywdzony powiadomił policję, że mężczyzna kierujący renault magnum, gdy ten zatrzymał sie na czerwonym świetle wysiadł z auta i uderzył pięsią w dach jego renault laguna wgniatając go. Pokrzywdzony kierowca laguny zawiadomił dyżurnego, wskazując kierunek w którym oddalił się sprawca. Dyżurny skierował w ten rejon policjantów, powiadomił też sąsiadującą z Łowiczem sochaczewską jednostkę. Łowiccy i sochaczewscy funkcjonariusze wspólnymi siłami zatrzymali kierowcę owej ciężarówki. Pokrzywdzony mieszkaniec Łowicza wycenił straty na 600 złotych. 54-letni mieszkaniec Barłog usłyszał zarzut uszkodzenia mienia. Łowiccy śledczy prowadzą postępowanie w tej sprawie. Przestępstwo to jest zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 5.
 
<< « start < wstecz 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 595 - 603 z 1029