Strona główna arrow Aktualności
piątek, 27 marzec 2015
 
 

praca

 

Aktualności


Złamał sądowy zakaz i był nietrzeźwy
piątek, 28 maj 2010
27 maja o godzinie 18.15 w Wygodzie funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali kierującego rowerem 47-letniego mieszkańca gminy Łowicz, od którego czuć było woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że ma prawie promil  alkoholu w organizmie. Ponadto kierował rowerem, pomimo zakazu wydanego przez Sąd Rejonowy w Łowiczu. 
 
Potrącił 9-latkę i odjechał z miejsca zdarzenia
środa, 26 maj 2010
25 maja o godzinie 14.55 na ulicy Wojska Polskiego w Łowiczu doszło do wypadku drogowego. Kierujący nieustalonym pojazdem osobowym jadąc od ulicy Mickiewicza w kierunku ulicy Stanisławskiego na przejściu dla pieszych potrącił 9-letnią dziewczynkę z Łowicza i odjechał z miejsca zdarzenia. Piesza została hospitalizowana. Doznała obrażeń ciała w postaci stłuczenia głowy oraz ogólnych potłuczeń. Łowiccy funkcjonariusze poszukują świadków tego zdarzenia. Wszystkie osoby mające wiedzę na temat wypadku proszone są o kontakt telefoniczny pod numery alarmowe 997 lub 112.
 
Nietrzeźwi kierujący
wtorek, 25 maj 2010
24 maja popołudniem łowiccy policjanci ujawnili kolejnych nietrzeźwych poruszających sie po drogach powiatu łowickiego. W Urzeczu o godz. 14.40 policjanci zatrzymali kierującego rowerem, który nie zastosował się do wyroku sądu zakazującego kierowania wszelkiego rodzaju pojazdami mechanicznymi. Miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu. W Stachlewie o godzinie 16.10 policjanci zatrzymali 33-letniego mieszkańca gminy Łyszkowice, który kierował rowerem mając w organizmie 3,3 promila. Około 16.20  w Stachlewie wpadł kolejny nietrzeźwy rowerzysta. Tym razem 52-latek miał prawie promil alkholu. Około 21.40 na ulicy Powstańców w Łowiczu policjanci interweniowali przy kolizji z udziałem nietrzeźwego kierującego Renault. 45-letni łowiczanin miał w organizmie 2,7 promila alkoholu.
 
W weekend policjanci wyeliminowali z dróg nietrzeźwych
wtorek, 25 maj 2010
Sześciu nietrzeźwych kierujących wyeliminowali z dróg łowiccy funkcjonariusze w miniony weekend. 21 maja po godzinie 12-tej w Bielawach funkcjonariusze zatrzymali kierującego peugeotem 39-latka z Bielaw, który wsiadł za kierownicę mając w organizmie ponad 3,9 promila alkoholu. Kolejny nietrzeźwy „wpadł” w ręce funkcjonariuszy w Złakowie Kościelnym o godzinie 17-tej. 47-letni mieszkaniec powiatu łowickiego kierował rowerem. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że ma w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Ponadto mężczyzna ten złamał sądowy zakaz orzeczony przez Sąd Rejonowy w Łowiczu, zakazujący kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi i rowerami. Tuż po 17-tej w Boczkach 52-latek z gminy Kocierzew kierował rowerem mając w organizmie prawie 0,7 promila alkoholu.
Przed 19-tą w Kalenicach 48-latek z gminy Łyszkowice jechał jednośladem, którego stan trzeźwości także pozostawia wiele do życzenia.  Mężczyzna miał w organizmie prawie 2,8 promila. A o godzinie 22.20 na ulicy Zamkowej bmw kierował nietrzeźwy 34-letni mieszkaniec powiatu łowickiego. Wynik badania jednoznacznie wskazał, że popełnił on przestępstwo wynik prawie 2,5 promila alkoholu. 23 maja o 18.20 w Rogoźnie 49-leni mieszkaniec gminy Domaniewice wsiadł za kierownicę fiata 126p mając w organizmie ponad 1,7 promila alkoholu.  Za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości grozi do roku pozbawienia wolności, zaś za kierowanie pojazdem mechanicznym grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności. Apelujemy o rozsądek, rozwagę i wsiadanie za kierownicę tylko trzeźwym.
 
Bezpieczna Kobieta
piątek, 21 maj 2010
14 maja w Łowiczu rozpoczęły się warsztaty „Bezpieczna Kobieta". Jest to pierwsza tego typu akcja w mieście, skierowana do wszystkich kobiet bez względu na wykształcenie, wiek czy wykonywany zawód. Warsztaty cieszą się  dużym zainteresowaniem pań, dlatego też zajęcia odbywają się w dwóch mniejszych grupach.
Głównym celem tego  przedsięwzięcia jest  wzmocnienie poczucia bezpieczeństwa i pewności siebie kobiet a także wypracowanie postawy, pozwalającej zachować spokój i okazać zdecydowanie i  pewnie stanąć wobec realnego zagrożenia.
          Warsztaty „Bezpieczna kobieta" przewidują serię szkoleń, które mają na celu wypracowanie umiejętności obrony przed napastnikiem a także unikania niebezpiecznych sytuacji, tak, by nie paść ofiarą przestępstwa.
          W pierwszym uroczystym spotkaniu udział wzięli organizatorzy akcji czyli: Prezes Łowickiej Akademii Sportu, Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Łowiczu, władze uczelni Szkoły Policealnej Samorządu Województwa Łódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Łowiczu. Odbył się pokaz samoobrony. Następnie panie założyły dresy i przystąpiły do pierwszych ćwiczeń.
20 maja odbyło się kolejne spotkanie, w którym uczestniczyło około 80 pań.  Odbyły się zajęcia praktyczne z technik samoobrony. Panie pojawiły się na zajęciach z dużą dawką energii,  ćwiczyły z ogromnym zaangażowaniem.
                    Image
                    Image
 Przewidziane są również zajęcia praktyczne dotyczące zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, prowadzone przez wykładowców i ratowników medycznych SPSWŁ w Łowiczu  a następnie wykład z zasad bezpieczeństwa, omówiony przez policjantów z łowickiej komendy.
 
<< « start < wstecz 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 595 - 603 z 879