Komenda Powiatowa Policji w Łowiczu

Aktualności

Na skróty

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Najczęściej czytane

 1. Śmiertelny wypadek motocyklisty

  Wyjaśniamy okoliczności i przyczyny wypadku drogowego, do którego doszło 21 lipca 2016 roku około godziny 13.30 na ul. Ogrodowej w miejscowości Kiernozia.

 2. Konkurs Policyjna Akademia Bezpieczeństwa roztrzygnięty

  25 października 2016 roku o godzinie 9.00 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Łowiczu odbyła się XI edycja Konkursu Sprawności Fizycznej oraz Wiedzy o Bezpieczeństwie w ramach programu prewencyjnego „Policyjna Akademia Bezpieczeństwa”.

 3. Porozumienie o współpracy z II Liceum Ogólnokształcącym w Łowiczu

  21 października 2016 roku o godzinie 9-tej w budynku II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Łowiczu Komendant Powiatowy Policji w Łowiczu podpisał porozumienie o współpracy pomiędzy liceum a policją

 4. Odprawa Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z funkcjonariuszami podległych służb. Bez zmian w systemie emerytalnym służb mundurowych

  Minister Mariusz Błaszczak podczas odprawy w obecności Komendanta Głównego Policji nadinsp. dr. Jarosława Szymczyka zapewnił: służba to nie praca, to powołanie. Dlatego tak ważną kwestią jest zapewnienie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka oraz Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbiety Rafalskiej, iż nie są prowadzone żadne prace nad zmianą w systemie emerytalnym służb mundurowych. Oboje kategorycznie zaprzeczyli takim plotkom. Podczas briefingu w Zielonej Górze minister mówił także o programie modernizacji służb mundurowych – priorytetowym projekcie MSWiA.

 5. Odpowie za paserstwo akcyzowe

  Kolejna akcja policjantów z Łowicza zwalczających przestępczość gospodarczą oraz funkcjonariuszy Izby Celnej w Łodzi. Zabezpieczono tytoń i papierosy bez polskich znaków akcyzy. Wartość uszczuplenia Skarbu Państwa oszacowano na ponad 50 tysięcy złotych.

 6. Akcja ZNICZ 2016

  Wkrótce 1 listopada Dzień Wszystkich Świętych, w tym czasie z całą pewnością należy się spodziewać zwiększonego ruchu w rejonie cmentarzy jak i na drogach tranzytowych. Taki stan rzeczy w połączeniu z wcześniej zapadającym zmrokiem i niesprzyjającymi warunkami meteorologicznymi spowodują znaczący wzrost zagrożenia bezpieczeństwa na drogach. Policjanci apelują o szczególną rozwagę.

 7. Areszty dla 13 narkotykowych dilerów

  Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej w Łodzi współpracując z funkcjonariuszami ze Zgierza i Łowicza rozbili sieć dilerów narkotykowych zajmujących się przemytem substancji odurzających z terenu Holandii. 13 z podejrzanych zostało już tymczasowo aresztowanych. Grozi im kara od 3 do 15 lat pozbawienia wolności.

 8. Konferencja poświęcona programowi "Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa"

  29 września 2016 roku o godzinie 12.00 w Urzędzie Miejskim w Łowiczu odbyła się konferencja dotycząca Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

 9. Policyjny detektyw z medalami

  Wśród policjantów jest wielu sportowców, którzy w czasie wolnym od służby rozwijają swoje pasje. Jednym z nich jest st. asp. Marcin Wołowiec – detektyw Referatu Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Powiatowej Policji w Łowiczu. . Oprócz sportuinteresuje się fotografią. Po 2 latach ma swoim koncie sporo medali.

 10. Ruszyła Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

  Od dziś uruchomiona została Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Linki

TAGI

prędkość konkurs wakacje Strefa bezpieczeństwo dzielnicowi wypadek święto policji ochrona majówka ruch drogowy motocyklista Światowe Dni Młodzieży uszkodzenie mienia pieszy rośliny ćwiczenia 997 zwierzęta słabosłyszący głuchoniemi woda miesięcznik mapa Zielona profilaktyka