Strona główna arrow Aktualności
czwartek, 11 luty 2016
 
 

praca  Erazmus+

Aktualności


Bezpieczny Weekend - Wielkanoc 2011
czwartek, 21 kwiecień 2011
ImageRozpoczynają się na drogach całego kraju działania policyjne pod hasłem  „Bezpieczny Weekend –Wielkanoc 2011”. Potrwają do późnych godzin 25 kwietnia.Okres świąt charakteryzuje się co roku znacznym natężeniem ruchu drogowego, szczególnie podczas wyjazdów i powrotów z dużych aglomeracji. Zmasowany ruch pojazdów, ciągły pośpiech oraz nieprzestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa skutkują znaczną liczbą wypadków. Główne grzechy kierujących to niezmiennie nadmierna prędkość, wyprzedzanie na tzw. trzeciego oraz kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu.
W trakcie prowadzonych w ciągu kilku najbliższych dni działań spodziewać się należy zdecydowanie więcej kontroli policyjnych. Funkcjonariusze zwrócą szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących a także na sposób przewożenia dzieci i fakt przestrzegania obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa. W ruch pójdą wszelkie urządzenia do pomiaru prędkości.  Wszystko po to, aby zwiększyć bezpieczeństwo na drogach.
Przypominamy o ograniczeniach w ruchu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton: 23 kwietnia zakaz ruchu dotyczy  godzin od 18.00 do 22.00, 24 i 25 kwietnia w godzinach od 8.00 do 22.00.
SZEROKIEJ DROGI!
 
Bezpieczna podróż
czwartek, 21 kwiecień 2011

Zbliżające się święta wielkanocne to dla każdego z nas czas spotkań z rodziną. Nie zapominajmy, że to okres, w którym powinniśmy być bardziej czujni. Jedni z nas pojadą do swoich rodzin samochodami, jednak wielu skorzysta z pociągów i autobusów. Na zatłoczonych stacjach i peronach czy w tłumie podróżujących pociągami możemy paść ofiarą kieszonkowca.
Okres świąteczny to chwile spędzone w gronie najbliższych, jednak dla policjantów to czas wzmożonej pracy, by zapewnić bezpieczeństwo podróżującym. Będzie więcej umundurowanych patroli na dworcach PKP, autobusowych, ale także patrole funkcjonariuszy nieumundurowanych w roli wywiadowców, którzy interweniują w razie potrzeby.

Czytaj całość...
 
Miał 2,6 promila alkoholu i zakaz kierowania pojazdami, próbował wręczyć policjantom łapówkę
środa, 20 kwiecień 2011
2,6 promila alkoholu w organizmie i zakaz kierowania pojazdami dotyczący obywatela Estonii, który próbował wręczyć policjantom łapówkę. Nietrzeźwy został ujęty dzięki innemu kierowcy. Do zdarzenia doszło 17 kwietnia około godziny 20-tej na trasie krajowej numer 2 w Klewkowie. Jadący za ciągnikiem siodłowym marki Scania z naczepą kierowca innej ciężarówki powiadomił policję, o kierowcy, który prawdopodobnie jedzie nietrzeźwy. Chcąc zapobiec tragedii zajechał mu drogę, uniemożliwiając jednocześnie dalszą podróż. Tor jazdy scanii wyraźnie wskazywał na niepokojący stan kierowcy. Auto stwarzało ogromne zagrożenie w ruchu drogowym. We wskazany rejon został skierowany patrol policjantów. Od siedzącego za kierownicą tira czuć było silną woń alkoholu. Funkcjonariusze przeprowadzili badanie stanu trzeźwości, które potwierdziło, że popełnił przestępstwo wsiadając za kierownicę. Miał w organizmie 2,6 promila. Ponadto okazało się, że 49-letni obywatel Estonii wsiadł za kierownicę, pomimo zakazu kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi obowiązującym do września 2011 roku orzeczonemu przez Sąd Rejonowy w Radomsku za jazdę „na podwójnym gazie”. Wiedząc, że popełnił przestępstwo, próbował uniknąć odpowiedzialności przez przekupienie mundurowych oferując 30 euro i 10 złotych. Policjanci stwierdzili również, iż w pojeździe zamontowane było urządzenie fałszujące pomiar tachografu. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w areszcie. 19 kwietnia usłyszał zarzuty. Podejrzanemu grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Prokurator Rejonowy w Łowiczu zastosował poręczenie majątkowe w wysokości 2 tysięcy złotych.
 
Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym roztrzygnięty
poniedziałek, 18 kwiecień 2011
   Wzorem lat ubiegłych  Polski Związek Motorowy  przy współudziale Policji, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego i Kuratorium Oświaty zorganizował Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. 15 kwietnia odbyły się eliminacje powiatowe w Łowiczu.
                  Image
Czytaj całość...
 
Nietrzeźwi cykliści
wtorek, 12 kwiecień 2011
11 kwietnia tuż po 14-tej, na ulicy 3 Maja w Łowiczu policjanci z Rewiru Dzielnicowych zatrzymali kierującego rowerem mężczyznę, od którego czuć było silną woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości 62-letniego mieszkańca gminy Łowicz wykazało, że ma w organizmie ponad 2,4 promila alkoholu. W Popowie o godzinie 15-tej funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego zauważyli cyklistę, mięli wątpliwości co do jego stanu trzeźwości. Badanie stanu trzeźwości 54-letniego mieszkańca gminy Popów wykazało ponad 3,1 promila alkoholu w organizmie. Obydwaj mężczyźni odpowiedzą teraz przed sądem, grozi im kara do roku pozbawienia wolności.
 
<< « start < wstecz 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 595 - 603 z 983