Komenda Powiatowa Policji w Łowiczu

Aktualności

Na skróty

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Najczęściej czytane

 1. Śmiertelny wypadek motocyklisty

  Wyjaśniamy okoliczności i przyczyny wypadku drogowego, do którego doszło 21 lipca 2016 roku około godziny 13.30 na ul. Ogrodowej w miejscowości Kiernozia.

 2. Areszty dla 13 narkotykowych dilerów

  Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej w Łodzi współpracując z funkcjonariuszami ze Zgierza i Łowicza rozbili sieć dilerów narkotykowych zajmujących się przemytem substancji odurzających z terenu Holandii. 13 z podejrzanych zostało już tymczasowo aresztowanych. Grozi im kara od 3 do 15 lat pozbawienia wolności.

 3. Policyjny detektyw z medalami

  Wśród policjantów jest wielu sportowców, którzy w czasie wolnym od służby rozwijają swoje pasje. Jednym z nich jest st. asp. Marcin Wołowiec – detektyw Referatu Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Powiatowej Policji w Łowiczu. . Oprócz sportuinteresuje się fotografią. Po 2 latach ma swoim koncie sporo medali.

 4. Areszt dla podejrzanych o rozbój

  Łowiccy policjanci zatrzymali po pościgu dwóch sprawców rozboju. Podejrzani trafili już do aresztu.

 5. Odpowie za paserstwo akcyzowe

  Ponad 1200 paczek papierosów i 5 kilogramów tytoniu zabezpieczyli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Łowiczu wraz z funkcjonariuszami Izby Celnej w Łodzi.

 6. Kamizelki odblaskowe dla rowerzystów

  15 października 2016 roku na Targowicy w Łowiczu motocykliści z klubu Nr 16, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Łowiczu oraz przedstawiciel Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego ze Skierniewic przeprowadzili akcję na rzecz niechronionych uczestników ruchu drogowego jakimi są m. in. rowerzyści. W tym dniu wszyscy cykliści otrzymywali kamizelki odblaskowe, naklejki „Bądź bezpieczny na drodze” i odblaski. Zachęcano rowerzystów do noszenia ich i uświadamiano, że taka kamizelka, poprawia widoczność, a czasem może uratować zdrowie i życie.

 7. Konferencja poświęcona programowi "Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa"

  29 września 2016 roku o godzinie 12.00 w Urzędzie Miejskim w Łowiczu odbyła się konferencja dotycząca Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

 8. Ruszyła Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

  Od dziś uruchomiona została Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

 9. MEDIACJA PRAWEM KAŻDEGO

  Wzorem lat ubiegłych w Polsce odbędzie się kolejna (szósta) edycja działań na rzecz promowania mediacji w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Mediacji oraz Tygodnia Mediacji, organizowanych przez Ministerstwo Sprawiedliwości we współpracy z siecią koordynatorów ds. mediacji oraz organizacjami pozarządowymi reprezentującymi m.in. środowiska mediatorów, adwokatury, notariatu, radców prawnych, komorników, kuratorów sądowych oraz polskie więziennictwo.W tym roku Międzynarodowy Dzień Mediacji przypada na dzień 20 października, natomiast Tydzień Mediacji odbędzie się w dniach 17-22 października 2016 roku. Jednocześnie do włączenia się w tę inicjatywę Ministerstwo Sprawiedliwości zaprosiło również polską Policję.

 10. Policjanci apelują o więcej wyobraźni na drodze

  Zbliża się okres jesienno- zimowy, wcześnie robi się ciemno i częściej występują niekorzystne warunki drogowe. W województwie łódzkim każdego roku dochodzi do kilkuset wypadków z udziałem pieszych. Ich przyczyną często bywa nieodpowiednia widoczność pieszych, którzy poruszając się poboczami dróg w ciemnym ubraniu, nie używają elementów odblaskowych i tym samym narażają swoje bezpieczeństwo. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego województwa łódzkiego mając na uwadze bezpieczeństwo tej grupy użytkowników wręczają elementy odblaskowe zarówno podczas codziennej służby jak i podczas szeroko zakrojonych działań profilaktycznych.

Linki

TAGI

prędkość zwierzęta dzielnicowi bezpieczeństwo miesięcznik wakacje motocyklista konkurs majówka woda ruch drogowy Światowe Dni Młodzieży słabosłyszący święto policji głuchoniemi uszkodzenie mienia rośliny 997 ochrona wypadek pieszy ćwiczenia mapa profilaktyka Zielona Strefa