Komenda Powiatowa Policji w Łowiczu

Aktualności

Na skróty

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Najczęściej czytane

 1. Śmiertelny wypadek motocyklisty

  Wyjaśniamy okoliczności i przyczyny wypadku drogowego, do którego doszło 21 lipca 2016 roku około godziny 13.30 na ul. Ogrodowej w miejscowości Kiernozia.

 2. Areszt dla podejrzanych o rozbój

  Łowiccy policjanci zatrzymali po pościgu dwóch sprawców rozboju. Podejrzani trafili już do aresztu.

 3. Odpowie za paserstwo akcyzowe

  Ponad 1200 paczek papierosów i 5 kilogramów tytoniu zabezpieczyli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Łowiczu wraz z funkcjonariuszami Izby Celnej w Łodzi.

 4. Kamizelki odblaskowe dla rowerzystów

  15 października 2016 roku na Targowicy w Łowiczu motocykliści z klubu Nr 16, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Łowiczu oraz przedstawiciel Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego ze Skierniewic przeprowadzili akcję na rzecz niechronionych uczestników ruchu drogowego jakimi są m. in. rowerzyści. W tym dniu wszyscy cykliści otrzymywali kamizelki odblaskowe, naklejki „Bądź bezpieczny na drodze” i odblaski. Zachęcano rowerzystów do noszenia ich i uświadamiano, że taka kamizelka, poprawia widoczność, a czasem może uratować zdrowie i życie.

 5. Policyjny detektyw z medalami

  Wśród policjantów jest wielu sportowców, którzy w czasie wolnym od służby rozwijają swoje pasje. Jednym z nich jest st. asp. Marcin Wołowiec – detektyw Referatu Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Powiatowej Policji w Łowiczu. . Oprócz sportuinteresuje się fotografią. Po 2 latach ma swoim koncie sporo medali.

 6. Areszty dla 13 narkotykowych dilerów

  Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej w Łodzi współpracując z funkcjonariuszami ze Zgierza i Łowicza rozbili sieć dilerów narkotykowych zajmujących się przemytem substancji odurzających z terenu Holandii. 13 z podejrzanych zostało już tymczasowo aresztowanych. Grozi im kara od 3 do 15 lat pozbawienia wolności.

 7. Odprawa Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z funkcjonariuszami podległych służb. Bez zmian w systemie emerytalnym służb mundurowych

  Minister Mariusz Błaszczak podczas odprawy w obecności Komendanta Głównego Policji nadinsp. dr. Jarosława Szymczyka zapewnił: służba to nie praca, to powołanie. Dlatego tak ważną kwestią jest zapewnienie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka oraz Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbiety Rafalskiej, iż nie są prowadzone żadne prace nad zmianą w systemie emerytalnym służb mundurowych. Oboje kategorycznie zaprzeczyli takim plotkom. Podczas briefingu w Zielonej Górze minister mówił także o programie modernizacji służb mundurowych – priorytetowym projekcie MSWiA.

 8. Konferencja poświęcona programowi "Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa"

  29 września 2016 roku o godzinie 12.00 w Urzędzie Miejskim w Łowiczu odbyła się konferencja dotycząca Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

 9. MEDIACJA PRAWEM KAŻDEGO

  Wzorem lat ubiegłych w Polsce odbędzie się kolejna (szósta) edycja działań na rzecz promowania mediacji w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Mediacji oraz Tygodnia Mediacji, organizowanych przez Ministerstwo Sprawiedliwości we współpracy z siecią koordynatorów ds. mediacji oraz organizacjami pozarządowymi reprezentującymi m.in. środowiska mediatorów, adwokatury, notariatu, radców prawnych, komorników, kuratorów sądowych oraz polskie więziennictwo.W tym roku Międzynarodowy Dzień Mediacji przypada na dzień 20 października, natomiast Tydzień Mediacji odbędzie się w dniach 17-22 października 2016 roku. Jednocześnie do włączenia się w tę inicjatywę Ministerstwo Sprawiedliwości zaprosiło również polską Policję.

 10. X Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi

  18 października obchodzony jest Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi. W tym roku będą to już X obchody. Szczególnie tego dnia organy ścigania, w tym Policja, organizacje rządowe jak i pozarządowe starają się uświadomić społeczeństwu, czym jest handel ludźmi i jak się ustrzec, aby nie zostać ofiarą tego przestępstwa. W Komendzie Głównej Policji funkcjonuje skrzynka e-mailowa i infolinia, dzięki którym każdy, kto ma informacje o przypadkach handlu ludźmi, może skontaktować się z policjantami. Pisząc na adres handelludzmibsk@policja.gov.pl. lub dzwoniąc pod numer +48 664 974 934, można zapobiec ludzkim tragediom. Nie bądźmy obojętni!

Linki

TAGI

wakacje ochrona głuchoniemi Strefa profilaktyka słabosłyszący prędkość miesięcznik święto policji ćwiczenia Zielona zwierzęta bezpieczeństwo rośliny pieszy majówka motocyklista woda uszkodzenie mienia ruch drogowy 997 konkurs Światowe Dni Młodzieży wypadek dzielnicowi mapa